Haziran 05, 2020, 03:39:50 ÖÖ
Vargonen Cloud Sunucu Advert 468x60
GoPro Motosiklet Kask Kamerası

Motosiklet Forum ,Motorcuyuz ,Motosiklet ,Motorsiklet ,Motor ,Motorcu ,Gezi ,Haber ,inceleme ,ikinci el/GoPro Motosiklet Kask Kamerası => GoPro Nedir? GoPro, insan gözünden çekim yapabilmeyi sağlayan, ABD üretimi bir aksiyon kamerasıdır. Boyut olarak ufak olan GoPro kask

Gönderen Konu: GoPro Motosiklet Kask Kamerası  (Okunma sayısı 1532 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Full Member
***

       Uye No : 6211
       Cinsiyet: Bay
       İleti: 100
 •        Kan Grubu: 0 Rh+
 •        Motosiklet: honda cbr 600
 •        Nereden: istanbul
 • Motopuan: 1
  Çevrimdışı
  GoPro Motosiklet Kask Kamerası
  « : Temmuz 25, 2016, 01:40:28 ÖS »
  GoPro Nedir?

  GoPro, insan gözünden çekim yapabilmeyi sağlayan, ABD üretimi bir aksiyon kamerasıdır. Boyut olarak ufak olan GoPro kask kameraları, çok dar yerlerde dahi çekim yapabilmeye imkan vermektedir. GoPro kameraların kullanım amacı da kullanım alanı da çok geniştir. Son zamanlarda da motosiklet sürücüleri tarafından da kullanımı yaygınlaşmıştır.

  GoPro kask kameraları insanların tutkularını genişletirken, deneyim ve gerçeklikleri yaratmalarına, aynı zamanda çevrelerindekilerle paylaşmalarına imkan verir. Hayatınızın en tutkulu anlarını kaydedebilmenizi sağlayan GoPro ile motosiklet sürüşleriniz daha zevkli hale gelmektedir. GoPro kamerayı isterseniz kaskınızın üstüne, isterseniz göğsünüze ya da motosikletinizin üzerine yerleştirme şansınız bulunmaktadır. Bireysel ya da grup olarak motosiklet sürüşüne çıktığınız zamanlarda, sürüş deneyiminizi kayıt altına alabilirsiniz. Hatta kaydettiğiniz o görüntüleri, daha sonra çekeceğiniz kayıtlar ile birleştirerek kendi motosiklet hikayenizi dahi oluşturabilirsiniz.

   

  Son zamanlarda trafikte sık sık kaskının üzerinde GoPro kamera ile sürüş gerçekleştiren motosikletlileri görmekteyiz. Motosiklet yolculuklarını kayıt altına alan bu sürücüler aynı zamanda trafikte yaşanan aksaklıkları da kayıt altına almaktadır. Bu bağlamda birçok GoPro kaydını haberlerde, sosyal medya ağlarında görmekteyiz. Motosiklet sürücülerinin bu duyarlı davranışları belki de trafikteki kusurların azalmasına dahi etki edebilir.

  GoPro’nun genel özelliklerine baktığınızda; kafaya, kaska, otomobile, göğüs bölgesine ve daha birçok yere takılabilme özelliğine sahiptir. Teknik özelliklerinin iyi olmasından dolayı kötü ışık şartlarında dahi yeterli düzeyde çekim yapabilmektedir. GoPro kameralar ile belirli bir derinliğe kadar ki mesafelerde çekim yapabilme imkanınız vardır. yani yağmurlu havalarda motosikletiniz ile sürüşe çıktığınızda kayda devam edebilirsiniz. En güzel özelliklerinden biride, çok küçük ve hafif olmasıdır. GoPro kameralar aynı zamanda geniş açılı çekimler yapabilmenize imkan vermektedir. Dahili Wifi özelliği bulunan GoPro kameralar hem uzaktan kumanda hem de cep telefonları ile kontrol edilebilmektedir. Şuan en popüler durumda olan bazı GoPro kamera modelleri şunlardır: GoPro Hero Kask Kamerası, GoPro Hero 4 Session Kask Kamerası, GoPro Hero 4 Black Edition-Adventure Kask Kamerası, GoPro Hero 4 Silver Edition-Adventure Kask Kamerası, GoPro Hero 3 Silver Edition Kask Kamerası. Şimdi bu GoPro kameralar hakkında kısa bilgiler aktararak, özelliklerinin neler olduğuna değinelim.

  LCD ekranı ve yerleşik WİFİ özelliği bulunan GoPro Hero Kask Kamerası ile 8MP fotoğraf kaydı yapılabilmektedir. Dahili WİFİ özelliği haricinde bluetooth bağlantısı da bulunan bu GoPro ile mobil cihazınız ile bağlantı kurup, çekim yapabilirsiniz. Dayanıklı bir yapıya sahip olan kamera, aynı zamanda 40m’ye kadar su geçirmez özelliğe sahiptir. Hareketli objeleri çekebilmekte ve motosiklet ile sürüş anında oluşan titreşimlerden etkilenmemektedir. Zaman aralıklı çekim moduna sahip olan bu GoPro ile 0.5 saniye ile 60sn aralıklı fotoğraf çekebilirsiniz. HERO+ LCD GoPro kamera ile 1080p60 ve 720p60 video kayıt yapabilme imkanınız bulunmaktadır.

  GoPro Hero 4 Session Kask Kamerası diğer GoPro modellerine göre %50 daha ufak ve %40 daha hafiftir. 1440p30 ve 1080p60 çözünürlüğü ile keskin ve kaliteli video kayıtlar yapabilirsiniz. Ayrıca GoPro Hero 4 Session ile en iyi motosiklet sürüş anlarınızı ağır çekim olarak 720p100 moduyla izleyebilirsiniz. GoPro Hero 4 Session’ın 8MP fotoğraf çekim kalitesi bulunmaktadır. Zaman aralıklı fotoğraf çekim modu bulunan bu GoPro ile saniyede 10 kare fotoğraf çekimi yapabilirsiniz. Kamera ayarlarınızı ve yönetimini isterseniz kumandayla isterseniz akıllı telefonunuz ile yapabilirsiniz. Hero 4 Session GoPro 10 metreye kadar su geçirmeme özelliğine sahiptir. Böylelikle kameranız için ekstredan su geçirmek kılıf almanıza gerek kalmamaktadır. HERO 4 Session’ın Superview özelliği ile GoPro'ya özel, yenilikçi geniş açı video kayıtları alabilirsiniz. Ayrıca Hero 4 Session ortamdaki ışığın durumuna göre ayarları otomatik olarak yapılandırmaktadır.

  GoPro Hero 4 Black Edition-Adventure Kask Kamerası modelinin en farklı ve önemli özelliği 4K video çekim özelliğinin bulunmasıdır. 4K video çekim özelliğindeki en büyük farklılığı ise saniyede 30fps çekim yapabiliyor olmasıdır. 2.7K çözünürlükte ise saniyede 50fps video çekimi yapabilirsiniz. Hero 4 Black GoPro’nun fotoğraf çekim kalitesi 12MP’dir ve saniye 30 kare fotoğraf çekebilme imkanınız vardır. Dahili WİFİ ve bluetooth özelliği ile dosyalarınızı kolayca aktarabilirsiniz. Ayrıca gece çekim kalitesi ve ses iyileştirmesi bu GoPro’nun önemli özelliklerindendir.

  Dahili bir dokunmatik ekrana sahip olan GoPro Hero 4 Silver Edition-Adventure Kask Kamerası , Black modeliyle benzer özelliklere sahiptir. GoPro Hero 4 Silver modeli 1080p çözünürlükte 60 fps ve 720p çözünürlükte 120 fps video kayıt yapabilmektedir. Fotoğraf çekim kalitesi ise 12MP’dir. Hero 4 Silver ile saniyede 30 kare fotoğraf çekebilirsiniz. Aynı zamanda gece çekimlerinizde ses ve görüntü kalitesi iyileştirebilme özelliği de bulunmaktadır. GoPro Hero 4 Silver’ın dahili Wifi ve bluetooth özellikleri ile çektiğiniz görüntüleri kolayca aktarabilirsiniz.

  GoPro Hero 3 Silver Edition Kask Kamerası modeli diğer modellere göre %15 daha küçük ve hafiftir. Şuana kadar ki en gelişmiş silver modelidir. 1080p60 çözünürlük kapasitesi ile profesyonel kalite video çekim özelliği olan Hero 3 Silver’ın fotoğraf çekim kalitesi 10MP’dir. Ayrıca saniyede 10 kare fotoğraf çekim yapabilme imkanınız vardır. Diğer modellere göre Wifi hızı 4 kat daha fazladır. Pil ömrü ise diğer modellere nazaran %30 daha uzundur. Hero 3 Silver’ın video çekim seçenekleri; 1080p60, 960p60, 720p120fps’dir. Hero 3 Silver’ın mikrofen ve 40 metreye kadar su geçirmezlik özelliği de vardır.


  Kaynak: http://www.motoplus.com.tr/onemli-bilgiler
  Konuyu Paylas.:
    facebook  twitter  google
  Motosiklet Aksesuarları Mağazası

  Seo4Smf Tags: MOTOSİKLET Kask GoPro Kamerası 
   

  Motorcuyuz | MTRCYZ Forum | MTRCYZ Sozluk | MTRCYZ Tv | MTRCYZ Reklam | Google | Motosiklet | Motosiklet | Motorsiklet | Motor

  Vargonen Cloud Sunucu Advert 468x60