Haziran 29, 2022, 01:31:58 ÖS
Vargonen Cloud Sunucu Vargonen Cloud Sunucu

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - admin

Sayfa: [1] 2 3
1
Biz motosiklet tutkunlarının en iyi arkadaşları motosikletlerimiz ve onlara her aşamada gerçekten çok önem veriyoruz. Bu aşamalardan birisi de motosikletlerimizin seçimi. Bu seçimi gerçekleştirirken;

 Şirket araştırması; Güvenilir bir şirket mi? Geçmişi nedir? Müşteri memnuniyeti nasıldır?

 Ürün özellikleri; Seçeceğimiz motosiklet bizim beklentilerimizi karşılayacak mı? Teknik anlamda yaşanmış aksaklıklar var mı?

 Satış sonrası hizmetler; Satış sonrası aksaklıklar yaşandığında şirket ürününe sahip çıkıyor mu? İstediğimiz zaman, uygun destek hizmetlerini alabiliyor muyuz?

 Servis ağı; Yaygın servis ağı var mı? Sorun yaşadığımız her yerde kısa sürede servislere ulaşabilecek miyiz?

 Yedek parça imkânları; Olası arıza durumlarında yedek parçalar kolayca temin edilebiliyor mu? Yedek parça fiyatları uygun mu?

 Online satış imkânları; Online olarak yedek parça temin edebiliyor muyuz?

 İkinci el piyasası; İkinci el piyasası canlı mı? Ürünü satmak istediğimde değer kaybına uğruyor mu? gibi pek çok parametreyi göz önünde bulundurup, ince eleyip sık dokuyoruz. İşte bu titizliğin aynısını Motorcuyuz.com için de gösterdik ve hosting altyapımızı seçerken gerçekten kaliteli bir hizmet almayı amaçladık.

Hosting hizmeti alacağımız şirket güvenilir mi?

 Mevcut müşteri memnuniyeti ne durumda?

 Hosting firması teknolojik, hızlı ve güvenli bir altyapı hizmeti sağlayabiliyor mu?

Hosting firması satış sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşamamamız adına hızlı aksiyon alabiliyor mu?

 Kullanım kolaylığı olan bir kontrol paneli sağlıyorlar mı?

 Yedekleme hizmeti alabiliyor muyuz?

Gibi gibi pek çok soru bizler için önemliydi. Çünkü tutkumuzu paylaştığımız bu platformun yayın kesintileri, bağlantı hızı sorunları, yedekleme zamanlamasının doğru yapılmaması, satış sonrası ilgisizlik gibi sorunlarla çileye dönüşmesini istemedik.

Bütün hosting araştırmalarımız sonucunda Vargonen ile yollarımız kesişti ve web hosting hizmetlerini kullanmaya başladık. Gelişmiş teknolojiler, yüksek performanslı altyapı, ihtiyaçlarımıza ve seçtiğimiz gün aralığına uygun şekilde yedekleme imkânı, satış sonrası hizmetlerin hızlılığı, kullanıcı dostu kontrol paneli gibi avantajları ile gerçekten de aradığımız standartları yakaladık. Motosiklet tutkunları olarak sitemizi güvenli bir şekilde hızlandırarak, sorunsuz bir şekilde yayım hayatımıza devam ediyoruz ve her geçen gün paylaşarak daha da büyüyoruz.

2
Motosiklet Videoları / Ynt: Foruma video nasıl eklenir..
« : Ocak 17, 2017, 10:18:25 ÖS »
youtube linki için denedim bi türlü olmadı

Merhaba sadece linki kopyalamanız yeterli :) Sorun yaşadığınız başlığı güncelledim.

4
Diğer / Ynt: disk kilit öneri?
« : Şubat 17, 2016, 10:44:11 ÖÖ »
arkadaşlar duke 200 için fiyat performansı oranı makul, internetten veya mağazadan görerek alabileceğim disk kilit önerisi varsa çok memnun olurum. disk kilidi şehir içi (istanbul) genelde kısa süreli park için kullanacağım.

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Motosiklet-Disk-Kilidi?search=disk%20kili
adresinde baktım ama ucuz olanlarda kalitesiz gibime geliyor ne yapayım?

Onguard kilitler var çok kalın sağlamve disk klidi içinde

http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/onguard-8016-beast-zincirli-kilit-anahtarli-99-guvenlik-P54491639

gibi:)

6
Sizleri Unutmayacağız! / Ynt: BERK AYKURT u kaybettik
« : Haziran 26, 2013, 12:41:00 ÖS »
canımız kardeşimiz, motorsiklet hayranı Berk Aykurt'u ( https://www.facebook.com/berk.aykurt.73 ) 25/06/2013 02:00 da geçirdiği motorsiklet kazası sonucu kaybettik ..

Tüm sevenleri ile birlikte 26/06/2013 saat 12:30 'da Ataköy MİMAR SİNAN CAMİİ'nden onu sonsuzluğa yolluyor olacağız ..

ve onu ÇOK özleyeceğiz ...

Başınız sağolsun. Allah size ve yakınlarına sabır versin. Yaz ile birlikte oldukça ölümlü kazalar arttı. Tüm motorcu kardeşimlerin ne olur hız yapmayın ,dikkatli sürün ve ekipmansız motora binmeyin. Uzmeyelim ,Uzulmeyelim.

7
Yamaha / Ynt: Yamaha X Cityciler buraya...
« : Ocak 18, 2013, 12:32:23 ÖÖ »
İleti ve yanıt neden görünmüyor?

Tam olarak sorunu anlayamadim. Kontrol ettim teknik bir arıza göremedim. Özel mesaj olarak sorunu yazabilirseniz yardımcı olabilirim.

8
Etkinlik ve Gezi Rehberi / Ankara Tunus Caddesi bar Rehberi
« : Kasım 16, 2012, 10:18:00 ÖS »
Tunus Caddesi Bar Rehberi
Tunus Caddesi, Ankara Gece hayatının önemli noktalarından Tunalı Hilmi Caddesi ve Bestekar Sokağın alt paralelinde yer alan ve son zamanlarda açılan yeni ve güzel mekanlarıyla üzerindeki ilgi artan bir yer. Özellikle barındırdığı mekanlar dışında, üniversite servis duraklarına, pek çok iş yerine ev sahipliği yapması, bu sokağın popülaritesini arttırıyor. Bu caddenin, Bestekar Sokak veya Tunalı Hilmi Caddesi gibi bir karakteri olduğu söylemek zor. Fakat yine de Tunus caddesi günün her saatinde canlı. Tunalı Hilmi Caddesinden farklı olarak, insanların üzerinde yürüyüş yapmaktan, gezmekten eğlenecekleri bir yer değil, fakat mekanları göz dolduruyor. Tabi ki Tunus Caddesi, Tunalıdan ayrı bir yer olarak düşünülemez fakat mekanların çokluğu nedeniyle bu yazıda sadece Tunus Caddesinde bulunan barlara bir göz atacağız.

Not: Listede bir sıralama söz konusu değildir.

1) James Cook - Zodiac Pub:

James Cook iç dekorasyonuyla göz dolduruyor.
James Cook ile Zodiac Pub aynı işletmecilerin eseri. İki işletmenin yan yana açılmış olması ilginç bir politika aslında. Zodiac Pub ile James Cook farklı kitlelere hitap ederek belki de bu ilginç politikayı başarıya taşımayı amaçlamış. Zodiac Pub daha çok gençlere hitap ederken bir yerken, James Cook'un daha orta-yaş ve elit bir kesime hitap ettiğini söylemek yanlış olmaz. Zaten mekanların iç-dış dekorasyonları da bunu kanıtlar nitelikte. Zodiac'a karanlık, siyah tonlar hakim. James Cook ise daha aydınlık bir dekorasyon seçmiş. Her iki mekanda da çalınan müzikler, yine iki mekanı da farklı kitlelere hitap ettiğini kanıtlar nitelikte. İki mekanın, aynı işletmecilere sahip olması dışında bir başka ortak özelliği de, mekanlara konseptlerin hakim olması. Mekanların ismi özenle seçilmiş. İsimler mekanların dekorasyonuna da yansıtarak aslında her iki mekanın da başarısını ortaya koyuyor. James Cook ismini İngiliz bir denizci ve kaşiften alırken mekana, denizcilikle ilgili dekoratif öğeler hakim. Ayrıca belirtmek gerekiyor, James Cook'un müşteri profilini oluşturanların büyük kesimi yabancı ve büyük olasılık büyük elçilik çalışanları. Bu yüzden, yelkencilikten tenise, badmintondan bowlinge, pek çok spora ait canlı yayın bulmak mümkün.

Zodiac ismi ise Yunancadan gelmekte. James Cook'un tersine Zodiac'ta yüksek sesli müzik hakim ve genelde müşteriler oturmak yerine bistrolarda durmayı tercih ediyorlar. Her iki mekanın da fiyatları ortalamanın biraz üzerinde, yemekleri ise standart. Örneğin James Cook'ta yapılan hamburger, hazır hamburger köftesinden yapılıyor ki, bu böyle bir mekan için şaşırtıcı derecede üzücü. Her iki mekanın da çalışanları oldukça iyi niyetli, servis hızlı. Yüksek müzik, kalabalık seviyorsanız Zodiac'ı, arkadaşlarınızla oturup yemek yerken içmek, güzel bir ortamda sohbet etmek istiyorsanız ise James Cook'u seçmek sizin için doğru tercih olacaktır. Bu arada belirtmeden geçilmemeli, Zodiac Pub neredeyse her haftasonu en az bir Behzat Ç. oyuncusuna ev sahipliği yapıyor.

2) IF Performance Hall:

IF Performance Hall
Herhalde ünü şehir dışına da çıkmış ender Ankara mekanlarından. Bir bar değil, adından da anlaşılacağı üzere gösterilerin yapıldığı, konserlerin verildiği bir yer IF. Fakat aklınızda büyük, ferah, geniş bir yer varsa şimdiden bu düşünceyi silin. IF Performance Hall muhtemelen eskiden müştemilat-depo olarak kullanılan bir alanın yeniden yapılandırılması ve dekore edilmesiyle ortaya çıkarılmış bir proje. Konserler ve etkinlikler olduğu zaman içerisinin doluluğu bunaltıcı olabiliyor. Bu mekanın en büyük handikapı. Fakat mekana karakter katan bir özellik de bu. Bu bunaltıcı ortamdan sıkılanlar, IF'ın bahçesinde soluklanma şansı bulabiliyor. Bahçe dediysek, bol yeşillikli bir alan düşünmeyin.

Mekan her hafta konserlere ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Konserler, stand-uplar, partiler ve uzun zamandır yapılmayan tiyatro etkinlikleri. Özellikle her hafta en az 3-4 konsere rastlamak mümkün. Sadece amatör gruplar değil, ülke çapında bilinen sanatçılar da IF'ın daimi ziyaretçileri arasında. Örneğin 2 ayda bir Cem Adrian ya da Bülent Ortaçgil konserine rastlamak mümkün. İçki fiyatları standartın üzerinde, giriş ise her zaman ücretli. Giriş ücreti o günkü etkinliğe bağlı olarak değişiyor fakat giriş ücreti 1 içkiyi kapsıyor. İçeride veya başka mekanlarda, IF'e ücretsiz girilmesini sağlayan küçük kartların dağıtımı ise her zaman yapılıyor. Özellikle IF uyguladığı katı 'Dam' politikası nedeniyle eleştiriliyor. Öyle ki içeriden bir arkadaşınız gelse bile sizi kapıda bırakma ihtimali oluyor görevlilerin.

Son bir not, IF Performance Hall işletmecileri sosyal medyayı çok iyi kullanıyor. Etkinliklerini Facebook, Twitter gibi mecralardan duyururken twitter üzerinden yaptığı kampanyalarla takipçilere davetiye hediye ediyor. Ayrıca yapılacak foursquare check-in'lerinde, kişiye indirim vaad ediyorlar. Bunlar çok olumlu özellikler gerçekten.

3) Under Roof:

Under Roof
Under Roof, Tunus Caddesini kesen Kennedy Caddesinin sonunda yer alıyor. Heme yanında fenomen mekanlar Sakal ve Sekanstan çok sonra açılan bu mekan etrafındaki mekanlara göre çok daha geç saatlere kadar açık kalmasıyla, ucuz fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Aslında konsept olarak diğer türevi mekanların çok daha gerisinde olan Under Roof, saat 12 gibi kapanan komşuları Sakal ve Sekans Pubların aksine gece 03.00'e kadar açık. Yukarıda da bahsettiğim gibi fiyatlar, Tunalı standartlarına göre oldukça uygun. Ayrıca sürekli önünüze patlamış mısır ikramı gelmesi de hoş bir özellik olmuş mekan adına. Çalışanlar da oldukça iyi niyetli ve güler yüzlü. Mekanda yemek satılmasına rağmen, mekan önündeki kokoreççiden kokoreç alıp mekana getirmenize kimse ses çıkarmıyor. Hatta o kadar ki dışarıdan içki alıp getirseniz bile bir şey demiyorlar. Tabi bu çok kötü niyetli bir durum değilse ve mekanın iyi niyetini sömürmüyorsa.

Mekanla ilgili son bir not. Isıtıcılarıyla kışın, dışarıda oturmak isteyenlerin üşümeyecekleri ender yerlerden birsi. Malum, sigara yasakları nedeniyle tiryakiler yaz- kış mekanların dışında oturmak zorunda kalıyorlar, kışın yeterince iyi olmayan ısıtma sistemleri nedeniyle pek de keyifli vakit geçiremiyorlar. Fakat Under Roof bu konuda çok iyi! Hava ne kadar soğuk olursa olsun üşümüyorsunuz.

4) Sakal - Sekans:

Sekans'tan bir görünüm.
Yan yana bulunan bu mekanlar, herhalde haftanın her günü Tunalı'da en çok doluluk oranına sahip yerler oluyordur. Mekanın insanlara hitabından çok mekanların kemikleşmiş ve sadık müşterileri bu kalabalığın birincil nedeni oluyor. Mekanlar çok güzel, özellikle alt kata inilerek çıkılan bahçeler Tunalı gibi taş binaların esir aldığı bir alanda size mola verdirtiyor, hava alabiliyorsunuz. Fiyatlar Tunalı standartlarına göre ucuz, özellikle Sekans'ın yemekleri çok başarılı. Hizmet ise biraz sıkıntılı. Sanki mekanların yerellerine yani sürekli müşterilerine daha iyi hizmet verilirken, oraya ilk kez gelenlere daha yavan bir hizmet sunuluyor. Ayrıca belirtmek gerekir ki her iki mekanda da yer bulmak oldukça zor.

Ama herhalde saat 00.00 gibi kapanan bu mekanların en önemli özelliği, mekanların önündeki artık gelenekselleşen 'içme'ler. Kennedy caddesinden geçerseniz bu kalabalığı göreceksiniz. Rahat bir şekilde, bütün bir mekanı kaplayabilecek sayıda insan, hem mekanlar açıkken hem de kapalıyken, Sakal ve Sekansın önünde, benzinlikten aldıkları içkilerini yudumluyorlar, tanıdıkları tanımadıkları insanla harika bir sohbet ortamı oluşturuyorlar. Özellikle yaz sıcağında, bir yere tıkılmak istemeyenlerin başında geliyor, Sakal-Sekans önü içmece. Ayrıca yine belirtmek gerekir ki, Sakal da Behzat Ç. oyuncularının uğrak mekanlarından birisi.

5) Retrox Pub:

Retrox Logo
Retrox, 'Tribal' isimli barın kapanmasından sonra onun yerine açılan, diğer mekanlara nazaran daha yeni bir bar. 'Tribal' ülkemizde az sayıda bulunan gay-lezbiyen barlardan birisiydi. İnsanların, eşcinselliğe bakış açısı malum olduğundan, Retrox'un müşteri kazanması uzun bir süre aldı. Muhtemelen, Tribal'in devamı olarak gördükleri Retrox'a gitmek istemedi insanlar. Retrox'un hikayesi önemli değil. Bu konular tamamen, bambaşka bir yazının konusu olur. Sadece kısa bir bilgi için yazdım.

Mekana gelecek olursak, güzel bir konsept oluşturmuş Retrox'u kuranlar. İç tasarım harikulade. İsminde de anlaşılacağı üzere, 'Retro' motifler, dekorasyonlar hakim. İki katlı Retrox'un alt katı, daha gece klübü tarzı bir yerken, alt katın bahçesi ve üst kat güzel bir bar olarak düşünülmüş. Retrox'un en önemli özelliği, uygun fiyata çok güzel yemekler sunması. Yani burası sadece içilecek bir yerden öte, güzel yemek yiyebileceğiniz, dahası çok uygun fiyatlara yemek yiyebileceğiniz bir yer. Ayrıca Under Roof benzeri, sürekli devam eden Patlamış Mısır ikramı var. Alkol fiyatları da oldukça uygun, herhalde Ankara'da şişe şarabın Leman Kültürden sonra en ucuza satıldığı yer Retrox. Çalışanlar son derece iyi niyetli davranıyorlar. Bir de son zamanlarda, mekanın dışarısına konulan bistroların dahi dolmasıyla, acaba yeni bir Sakal-Sekans önü içmece mekanı geliyor mu diye düşünmeden edilemiyor.

6) London Pub:

London Pub iç dekorasyonuyla göz dolduruyor
Bestekar Sokakta bulunan Corvusun işletmecileri tarafından kurulan bir mekan London Pub. Biraz, Zodiac Pub - James Cook ilişkisi gibi. Corvus daha çok genç kesime hitap eden, yüksek müzik çalan bir yerken, London Pub daha oturaklı, daha elit bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Mekanın konsepti kusursuz. Duvardaki resimlerden, kasaya, hesabı ödediğiniz İki Katlı İngiliz Otobüsü figüründen duvardaki saksafonlara, her yerden Londra esintileri sunmuş mekan size. Bu konuda diğer mekanlara nazaran çok daha başarılı.

Çalışanları belki de diğer bütün mekanlardaki çalışanlara göre çok daha iyiler, çok daha yardımcı oluyorlar. Zaten sürekli gidiyorsanız, göz aşinalığını yakaladıktan sonra size müşteri gözüyle bakmıyorlar. Yemekleri en az Retrox Pub'ın yemekleri kadar güzel fakat çeşit sayısı ne yazık ki az. Yemek fiyatları ve içki fiyatları gayet makul olmasına karşın, az çeşit olması biraz can sıkıyor. Diğer mekanların aksine, Patlamış Mısır değil Kaju soslu fıstık ikram ediliyor. Bu da mekana artı katan güzel bir yön.
7) Laterna:

Laterna
Baştan belirtmek gerekiyor. Laterna bir bar değil. Bar rehberi dedik fakat Tunus caddesindeki mekanları tanıtırken sırf Bar değil diye Laterna'yı bu listeye almamak olmaz. Laterna ismi müzik çalan Yunanlılara ait bir aletten geliyor. İsminin de çağrıştıracağı üzere Laterna, rakılı-mezeli bir Yunan Lokantası. Mezeler, ara sıcaklar, ana yemekler muhteşem. Rakı fiyatları muadili yerlere göre oldukça uygun. Ayrıca Ankara'da Ouzo satılan ender yerlerden birisi. Mezeler'in fiyat-performans dengesi çok yerinde.

Her gün canlı müzik çalınan Laterna'da Yunan müzikleri haricinde, Türk ezgilerine de yer veriliyor. Açık havada rakı keyfi için birebir. Fakat, rakı sevmiyorsanız, şarap-bira içme niyetiniz varsa buraya gitmemeniz daha mantıklı olacaktır. Kadeh şaraplar başarısız. Çalışanlar son derece ilgili. Ayrıca mekana oturmayacaksanız bile mezeleri paket yaptırabiliyorsunuz. Yani evinize misafir çağıracaksanız örneğin, buradan mezeleri paket yaptırabilirsiniz ki bu çok güzel bir özellik! Sizinle de en az oturan müşterileri kadar ilgileniyorlar, iyi davranıyorlar. Mekanın tek eksiği diyebileceğim nokta, fiks menüsünde sınırsız alkol seçeneğinin olmaması. Fakat içerdikleriyle de fiks menü oldukça uygun bir fiyata denk geliyor. Gitmişken kalamar yemeden gelmeyin, Kalamarı ve yanındaki tartar sosu bir harika.

Damağına çok güvendiğim bloğunu da severek takip ettiğim Oburcan'ın Laterna incelemesine ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

8) Tint Cafe Bistro:

Tint Cafe Bistro
Tint Cafe Bistro, IF Performance Hall'ın işletmecileri tarafından işletilen bir yer. Tam Bar kavramını karşılamıyor fakat hem alkol hem nargile satışı yapılan ender mekanlardan. Konsept ilginç. Zira dışarıdan salaş bir görüntüsü var, iç dekorasyon ve dış bahçe güzel görünümlü fakat arka bahçe çok yavan. Bahçeleri oldukça ferah, maç günleri maç yayını yapılması sebebiyle de pek çok kişi burayı tercih ediliyor. Yemekleri ise oldukça güzel, fakat alkol menüsü çok geniş değil. Bunun yanında alkolsüz içecek menüsü oldukça fazla seçenek sunuyor müşterilere. Tatlıları da en az yemekleri kadar başarılı. Wafflelları Ankaradaki en başarılı Wafflellardan. Yemek, alkol ve nargile fiyatları ise uygun. Ayrıca kişinin foursquare'de yapacağı 10. Tint Cafe Bistro check-ininde, If Performance Hall'de yapılacak olan etkinliklere davetiye kazanma şansı yakalayabiliyorsunuz.  Bunun yanı sıra her bir check-in size %10 indirim sağlıyor. Hem IF Performance Hall hem Tint Cafe Bistro işletmecileri sosyal medyayı kullanmayı çok iyi biliyor.

Mekanın en büyük handikapı erken kapınış saati, yemekten sonra monotonlaşan bir yapısı olması. Çalışanların tutumları iyi. Hatta çok iyi. En ilginç özelliği ise kendi yapımları olan ve tadı oldukça güzel olan şaraplarını çok ucuz fiyatlara satıyor olmaları.

9) GAGA Manjero:

GAGA Manjero'nun harika logosu.
Etrafında bulunan bütün yerlere örnek olabilecek bir mekan. Tunalının en yenisi ve bence en güzeli. Modern Sabahlar ekibince açılan GAGA Manjero her anlamıyla 4 4'lük bir yer. Bir kere harika bir konseptleri var. İç tasarım harikulade. Bahçe'deki masaların sayısı fazla değil. Her seferinde sıra bekleyen insanlar olmasına rağmen, insanları tıkış tıkış oturtmaktansa, ferah oturmalarını tercih ediyor mekan sahipleri. Bu bağlamda butik bir bar bile diyebiliriz.

Yemekleri çok çeşitli, leziz. Alkol çeşitliliği de bir o kadar şaşırtıcı. Çok sayıda kokteyl, çok sayıda güzel ve farklı yemek. Olaya 'mizahı' yüksek insanların elinin değdiği menülerden belli. Standart isimli hiç bir şey yok. Her şey mizahi! Mekanın bazı olumsuz özellikleri var. Öncelikle fiyatlar çok yüksek. Gerçekten çevresindeki yerlere göre oldukça yüksek. Sonra, butik dedik ya, koskoca yerde 2 tane tuvalet var sadece. Bu bir sıkıntı. Yakın zamana kadar fıçı bira satmamaları da insanların yakındıkları konuların başında geliyordu. Patlamış mısır yerine ise cips ikramının gelmesi ise güzel.

Fakat her şeye değecek bir mekan. Tasarımı, çalan müzikler, yan masada her an karşınıza çıkabilecek Ege Kayacan, Fahir Öğünç ya da Oktay Demirci olması. Garsonlar son derece iyi! Sadece işlerini yapmıyorlar, müşterilerle de çok yakından ilgileniyorlar. GAGa Manjero henüz çok yeni fakat çok doğru yolda ilerliyorlar. Son olarak, Guiness satan ender yerlerden.

10) Newcastle No: 4

Newcastle No:4
Newcastle Ankara'da bulunan elit bar-publardan birisi. Yakın zamana kadar Tunus Caddesinde ve Çevre Sokakta hizmet veriyordu. Daha sonra Tepe Prime'a bir şube daha açtılar. Newcastle No: 4'ü bu şubenin açılışının öncesinde ve sonrasında 2 farklı şekilde incelemek gerekiyor. Tepe Prime şubesi açılmadan önce 4 4'lük bir yerken, şu an Tepe Prime şubesinin çok gerisinde kalmış durumda Tunus Caddesindeki Newcastle.

Yemekler çok iyi, İçki çeşitliliği çok fazla. Hem bahçe hem iç mekan kapasitesi çok iyi. Fakat dekorasyon, tasarım gibi konularda Tepe Prime şubesinin oldukça gerisinde. Ayrıca hizmet çok kötü, garsonlar ilgisiz, müşterilerin isteklerini ikincil plana atıyorlar. Yine de fıçı Carlsberg ve Guiness satarak, güzel yemekler sunarak seçkin bir kitleleri var. En önemli dez avantajı ise yüksek fiyatları. Bunu kırmak için düzenledikleri konseptli Happy Hour'lu günleri ise kaçırmamak gerekiyor.


Alıntıdır.

9
Yeni model & marka duyuruları / 2013 Honda yeni 500lükler
« : Kasım 16, 2012, 10:13:57 ÖS »
New 2013 Honda 500 series - CB500F - CB500X - CBR500R

10
S.S.S / Ruhsat ve Noter işlemleri hakkında herşey
« : Kasım 16, 2012, 10:10:59 ÖS »
ARAÇ TESCİL BELGELERİ

BELGE YENİLEME (YIPRANMA)

1. Yıpranan Tescil ve Trafik Belgelerinin yenisi alınacak (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

2. Bir adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

3. Dilekçe

4. Muayene süresi dolmuş ise muayenesi yaptırılacaktır.

Alıntıdır.

5. Yıpranan belge ve plakaların yenisinin çıkartılabilmesi için, aracın kayıtlı olduğu tescil kuruluşuna müracaat edilebileceği gibi, herhangi bir tescil kuruluşuna da müracaat edilebilir.DEVİR İŞLEMLERİNDE İSTENİLEN BELGELER

1. Noter Satış senedi

2. Vergi İlişik Kesme Belgesi

3. Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası (Alıcı adına)

4. Araca ait eski Tescil ve Trafik Belgeleri

5. Vatandaşlık numarası

6. Yeni Tescil Belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

7. Muayene süresi dolmuş ise muayenesi yaptırılacaktır.

8. 2 adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

NOT:Noter satış senedi tarihiden itibaren 1 ay içerisinde tescil zorunluluğu bulunmaktadır. Araç şirket adına alınmış ise, yukarıda belirtilen belgelere ilaveten;

a) Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti,

b) İmza sirküleri ibraz edilecektir.AD VE/VEYA SOYAD VEYA TİCARİ UNVANLI PLAKA TESCİL İŞLEMLERİ

1. Araç faturalı ise, faturalı araçlar için uygulanan tescil işlemi uygulanır.

2. Araç tescilli ise dilekçe ile müracaat edilir.

3. Araç başka bir tescil kuruluşundan nakil geliyor ise, nakil araçlar için yapılan tescil işlemi uygulanır.

4. Ad, soyad veya ticari unvanlı plakanın harcının ödendiğine dair makbuz.

5. Yıllık vergisi tescil tarihinden itibaren yıllık sürenin sona erdiği günden başlamak üzere (30) gün içinde plaka vergisini ödemeyenler hakkında 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsili Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.YENİ KAYIT (FATURALI) ARAÇLARDAN İSTENEN BELGELER

1. Fatura ve faturayı düzenleyen bayiinin yetki belgesi.

2. Uygunluk Belgesi

3. Zorunlu mali mesuliyet sigortası

4. ÖTV ödeme belgesi aslı

5. Vatandaşlık numarası

6. Tescil ve Trafik belgesi ((Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

7. Şoförler Odasından yeni kayıt dosyası

NOT: Fatura kesim tarihiden itibaren 3 ay içerisinde tescil zorunluluğu bulunmaktadır. Araç şirket adına alınmış ise, yukarıda belirtilen belgelere ilaveten;

a) Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti,

b) İmza sirküleri ibraz edilecektir.YENİ KAYIT (GÜMRÜK TRAFİK ŞAHADETNAMELİ) ARAÇLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Gümrük Trafik Şahadetnamesi

2. Uygunluk belgesi

3. Zorunlu mali mesuliyet sigortası

4. ÖTV Ödeme Belgesi aslı

5. Vatandaşlık numarası

6. Tescil ve Trafik Belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

7. Şoförler Odasından yeni kayıt dosyası

NOT: Şahadetname tarihiden itibaren 3 ay içerisinde tescil ettirme zorunluluğu bulunmaktadır. Araç şirket adına alınmış ise, yukarıda belirtilen belgelere ilaveten;

a) Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti,

b) İmza sirküleri ibraz edilecektir.NAKİL OLAN ARAÇLARDA İSTENEN BELGELER

1. Noter satış senedi

2. Vergi ilişik kesme belgesi

3. Tescilli olduğu il veya ilçeden sakınca yoktur yazısı (e-posta ile yazışma yapılmaktadır.)

4. Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası (Alıcı adına)

5. Araca ait eski Tescil ve Trafik Belgeleri ile plakalar

6. Vatandaşlık numarası

7. Yeni Tescil ve Trafik Belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

NOT: Araç sahibi değişmeden aynı kişi adına bir başka tescil kuruluşunda tescil edilecek araçlardan noter satış senedi aranmamakta olup, önceki kayıtlı olduğu yerin vergi dairesinden alınacak borcu yoktur yazısı getirilecektir. Noter satış senedi tarihiden itibaren 1 ay içerisinde tescil zorunluluğu bulunmaktadır.VERASET İNTİKALİ YOLUYLA YAPILACAK İŞLEMLERDE İSTENEN BELGELER

1. Veraset İlamı (ilgili mahkemeden)

2. Veraset intikali yönünden borcu yoktur belgesi (ilgili vergi dairesinden)

3. Vergi Dairesinden borcu yoktur belgesi

4. Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası (Varis/Varisler adına)

5. Araca ait eski Tescil ve Trafik Belgeleri

6. Vatandaşlık numarası

7. Yeni Tescil Belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

8. Muayene süresi dolmuş ise muayenesi yaptırılacaktır.

9. 2 adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

10. Varislerin kendisi veya kanuni vekilleri müracaat edeceklerdir.TESCİL BELGESİ VE TRAFİK BELGESİ İLE PLAKA ZAYİİ

1. Yeni tescil ve trafik belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

2. Bir adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

3. Dilekçe

4. Karayolları Muayene İstasyonundan motor şase tespiti (Muayene)

5. Zayi edilen belge ve plakaların yenisinin çıkartılabilmesi için, aracın kayıtlı olduğu tescil kuruluşuna müracaat edilebileceği gibi, herhangi bir tescil kuruluşuna da müracaat edilebilir.TRAFİKTEN ÇEKME İŞLEMİ

1. Yeni tescil belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

2. İki adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

3. Dilekçe

4. Vergi Dairesinden borcu yoktur belgesi

5. Plakalar getirilecek

6. Eski tescil ve trafik belgeleri getirilecek.HURDAYA AYIRMA İŞLEMİ

1. Yeni tescil belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

2. İki adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

3. Dilekçe

4. Vergi Dairesinden borcu yoktur belgesi

5. Plakalar getirilecek

6. Eski tescil ve trafik belgeleri getirilecek

7. Hurdaya ayrılan araçlar onarımla yenilenseler bile yeniden tescil edilemezler.ARAÇLARDA RENK DEĞİŞİKLİĞİ

1. Yeni tescil ve trafik belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

2. İki adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

3. Dilekçe

4. Karayolları Muayene İstasyonundan renk tespiti (Muayene bitmiş ise yaptırılacak).ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ - AD , SOYAD DEĞİŞİKLİĞİ

1. Yeni tescil belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

2. İki adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

3. Dilekçe

4. Kayıtlı olduğu nüfus idaresinden vukuatlı nüfus örneği

5. Mahkeme kararı veya evlenme cüzdanı (Şahıslar için)

6. Ticaret Sicil Kayıt Sureti ve imza sirküleri (Şirketler için)ARAÇLARDA LPG DÖNÜŞÜMÜ

1. Fatura

2. Montaj Tespit Raporu

3. İmalat Yeterlilik belgesi

4. Karayolu Uygunluk Belgesi

5. Karayolları Muayene İstasyonundan tespit yaptırılacak

6. Dilekçe

7. İki adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

8. Yeni tescil ve trafik belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

9. Eski tescil ve trafik belgeleri getirilecek

10. Aracın tescilli olduğu trafik kuruluşunda yapılır.İCRA KANALI İLE SATILAN ARAÇLAR

1. İcra Müdürlüğü, vergi dairesi gibi kuruluşlarca düzenlenen satış yazısı

2. Vergi Dairesinden borcu yoktur yazısı

3. Trafik sigortası

4. Trafik belgesi (Muayenesi bitenler için)

5. Yeni tescil belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

6. İki adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

NOT:Bir ay içerisinde ilgili trafik kuruluşuna tescil edilme zorunluluğu vardır. Araç şirket adına alınmış ise, yukarıda belirtilen belgelere ilaveten;

a)Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti,

b)İmza sirküleri ibraz edilecektir.MOTOR VEYA ŞASE DEĞİŞİMİ

1. Motor satış senedi, gümrük Şahadetnamesi veya fatura ile satın alınan motor bloğunun girişi ile ilgili son sahibi arasındaki satışa esas belgeler.

2. Garanti kapsamında değiştirilen motor bloğu için fatura ve bu motor bloğunun garanti kapsamında değiştirildiğine dair firmanın yazısı.

3. Teknik belge-plan proje

4. İki adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

5. Yeni tescil ve trafik belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

6. Eski trafik tescil ve trafik belgeleri

7. Karayolları fenni muayene istasyonunca tespit yaptırılır.ÇALINAN ARAÇLAR İLE İLGİLİ İŞLEMLER

1. Karakol tarafından tutulan tutanak ile Oto Hırsızlık Büro Amirliğinden çalıntı olduğuna dair belge getirilir.

2. Çalındığı tarihten itibaren 1 ay geçmiş olması şartıyla, araç sahibinin istemesi halinde, savcılık veya mahalli zabıtadan alınan, çalınma olayına ait belgenin eklendiği dilekçe alınır ve trafik kuruluşunca tescil kaydı silinerek vergi dairesine bilgi verilir.

3. Araçla birlikte araca ait belgelerde çalınmış ise sahibine isteği halinde aracın kayıtlarına çalınmıştır şerhi konulduğuna dair yazı verilir.ÇALINTI ARAÇ BULUNDUĞU ZAMAN

1. Karakoldan alınacak teslim tutanağı birlikte, Oto Hırsızlık Büro Amirliğinden aracın bulunduğuna dair belge

2. DilekçeTİCARİDEN GAYRİ TİCARİYE VEYA GAYRİ TİCARİDEN TİCARİYE ÇEVİRME

1. Yeni tescil belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

2. İki adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

3. Dilekçe

4. Ticariye çevirmek için bağlı olduğu vergi dairesinden kayıt örneği

5. Gayri Ticariye çevirmek için bağlı olduğu vergi dairesinden kayıt örneğiYABANCI UYRUKLU KİŞİLER ADINA TESCİLLİ ARAÇLARIN YURDUMUZU TERK İŞLEMİ

1. MA-MZ grubu plakalar ile diplomatlara ve NATO'ya tahsis edilen araçlara işlem yapılır.

2. Beş adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

3. Araca ait plakalar

4. Araca ait tescil ve trafik belgeleri

5. Dilekçe

6. Vergi Dairesinden borcu yoktur belgesi (NATO personeli ve diplomatlar hariç)(A) GEÇİCİ TRAFİK BELGE VE PLAKALARI

"A" Geçici Trafik Belgesi, prototip veya yol testi ve gösterisi yapılacak araçlar ile fabrika, depo, gümrük satış yeri, teşhir yeri ve benzeri gibi yerler arasında sürülecek araçlar için imalatçı ve ithalatçı firmalar ile bu firmaların yetki verdiği araç satıcılığı yapan bayilere verilir. Bir yıl için geçerlidir. Bayiinin faaliyet gösterdiği yerin trafik kuruluşunca verilir.

1. Her türlü hukuki ve mali sorumluluğu kabul ettiklerini beyan eden dilekçe

2. İki adet geçici trafik belgesi

3. Şirketin oda sicil kaydı, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi

4. Harç makbuzu

5. Garanti belgesi

6. Trafik sigortası(B) GEÇİCİ TRAFİK BELGESİ

Tescili yapılmamış veya tescil ve trafik belgesi işlemleri tamamlanmamış araçlara verilir. 30 gün süre ile geçerlidir.

1. Dilekçe

2. Trafik sigortası

3. ÖTV Ödeme Belgesi aslı

4. Harç makbuzu

5. Aracın faturası-trafik şahadetnamesi-noter satış senedi(C) GEÇİCİ TRAFİK BELGESİ

Satıldığı veya bulunduğu yerden tescil edileceği ve bulundurulacağı veya onarımının yapılacağı yere kadar götürülecek araçlara verilir. En fazla 6 gün süre ile verilir.Bu araçlar belirtilen güzergah dışına çıkamaz

1. Dilekçe

2. Trafik sigortası

3. Aracın satın alındığı belge

4. Harç makbuzuYABANCI UYRUKLU KİŞİLER ADINA ARAÇ TESCİLİ

1. Araç tescil işlemleri sırasında Türk Vatandaşlarından istenilen belgeler yabancılardan da istenir.

2. Yabancı uyrukluların araçları MA-MZ grubu plakaya tescil edilir.YABANCI GERÇEK VE TÜZEL KİŞİLERİN ÜLKEMİZDEN İKİNCİ EL ARAÇ ALIMI

1-Yabancı gerçek veya tüzel kişilik adına tescilli bir aracın yurt dışına çıkarılmak istenmesi halinde;

a)Dilekçe

b)Vergi ilişiğinin kesildiğine dair ilişik kesme belgesi

c)Tescil ve Trafik belgeleri

d)Plakalar

Belge ve plakaları geri alınan araca yurt dışında da geçerli mali sorumluluk sigortası ibraz edilmesi kaydıyla (D) Geçici Trafik Belge ve Plakaları verilir.

2-Yabancı gerçek veya tüzel kişilere noterlerce satışı yapılan 2. el bir aracın yabancı gerçek veya tüzel kişiler tarafından Ülkemizde tescil ettirilmeden yut dışına çıkarılmak istenmesi halinde;

a)Dilekçe

b)Noter satış senedi

c)Tescil ve trafik belgeleri

d)Plakalar

e)İlişik kesme belgesi (vergi dairesinden)

f)Yurt dışında geçerli mali sorumluluk sigortası


http://www.egm.gov.tr/tuddb/trafik_u...0islemleri.htm

11
Çok teşekkürler yamyamaha sizinde bayramınız kutlu ve mubarek olsun.

12
Site Duyuruları / Motorcuyuz.com'u sosyal platformlarda takip edin..
« : Ağustos 07, 2012, 02:15:57 ÖÖ »
Merhaba http://www.motorcuyuz.com üyesi;
İşte adreslerimiz...

Motorcuyuz.com Motosiklet platformu ve uzantıları
http://www.motorcuyuz.com
http://forum.motorcuyuz.com
http://sozluk.motorcuyuz.com
http://tv.motorcuyuz.com

Motorcuyuz.com'u Twitterda takip edin...
http://www.twitter.com/motorcuyuz

Motorcuyuz.com resmi facebook fan sayfası
https://www.facebook.com/pages/Motorcuyuzcom/195091677182310

Motorcuyuz.com resmi facebook grubu
https://www.facebook.com/groups/364834743581891/

Motorcuyuz.com resmi facebook üyesi
https://www.facebook.com/motorcuyuzcom

..

13
Yeni üyeler / Ynt: Herkese selam
« : Temmuz 09, 2012, 02:39:33 ÖS »
Herkese selam,
Ben İstanbul Bahçeşehir'den Ivan Sergei Dimitriç Topov.
Forumu, blogu ve sitenin dizaynını çok beğendim. Sözlük fikri mükemmel olmuş bence. Site başarılı olacağa benziyor.  Sıradan forum düzeninin olmaması, adminlerin farklı kafada bir grubu bir araya getireceğini hissettirdi. Toplantı falan olursa yüzyüze de tanışmak isterim.

Merhaba sitemize hoşgeldiniz. Motosiklet dünyasının en yeni websayfalarından biriyiz. Umarim sizlerin desteği ve bizim büyük çabalarımızla websayfasımız güzel bir konuma gelicektir. Tekrar hoşgeldiniz.

14
Merhaba arkadaşlar,

YDS'yi Facebook sayfasından takip ediyorum. Geçtiğimiz haftalarda tanıttıkları motorcu botlarından Diablo 7.2 GTX ödüllü yarışma başlatıyorlarmış bu akşam. Paylaşmak istedim sizlerle.

Facebook sayfaları: http://www.facebook.com/ydsbootsŞimdiden kazanan arkadaşı tebrik edelim. Güzel bir tanıtım uygulaması olmuş

15
YENI BINYIL SURUCU KURSU - A2 ve B sınıfı ehliyet alacakların dikkatine;

 http://www.yenibinyil.net

Motorsiklet ehliyeti (A2) almak ve kullanmak için sınav günü yapılacak bir kaç turluk bir çalışmanın yeterli olmadığını düşünüyoruz. Bu sebeple tüm adaylarımıza fazladan bir ücret talep etmeden iki aşamalı bir eğitim veriyoruz.

  İlk aşamada motorsikletin tanıtımını yapıp, sürüş hakkında temel bilgileri uygulamalı olarak çalışıyoruz. Bu aşama özellikle sadece scooter ve benzeri otomatik vitesli motorsikletleri kulanmış adayların manuel vites sistemini öğrenip tecrübe etmeleri açısından önemli.  İkinci aşamada sınava yönelik çalışma yapıyoruz. Sınavın yapılışı ve önemli kısımları, trafik konileri ile yapılacak manevralar anlatıp yine uygulamalı olarak çalışıyoruz.

  Otomobil (B) sınıfı ehliyet alacak adaylarımız için teorik eğitim(trafik, ilk yardım, motor) ve  pratik (direksiyon) eğitimi olmak üzere iki kademeli bir öğretim sistemi uyguluyoruz.

  Teorik eğitimler, alanında uzman ve deneyim sahibi hocalarımız tarafından gerekli techizatlar (kesit motor, ilk yardım maketleri vs..) kullanılarak kolay anlaşılacak şekilde son derece rahat dersliklerimizde yapılmaktadır.Çıkmış sınav soruları kursiyerlerimize ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Teorik eğitim için gerekli yazılı kaynaklarıda bizden temin edebilirsiniz.

  Direksiyon eğitimimizin kalitesi ve süresi kursumuzun bu konuya verdiği önemin çok açık göstergesidir. Kuruluş tarihimiz olan 2000 yılından bu güne kadar 1'e 1 direksiyon eğitimi ilkemizden taviz vermedik. Adaylarımız eğitim çoğu kurstan farklı olarak trafikte sistemli, modern araçlarla ve uzman eğitmenler tarafından titizlikle yapılmaktadır.

 A2 veya B Sınıfı Kurs Ücretimiz 10 Mayısa kadar size özel 290 tl.
Kayıtlar kurum kontenjanı ile sınırlıdır. B sınıfı için 2 günlük sınav güzergahı direksiyon çalışması ücrete dahil, temel eğitim harictir.

http://www.yenibinyil.net/hakkimizda

 Meşrutiyet Caddesi Apartman No:7 Kat: 8 Kızılay ANKARA
 0 312 419 44 58 - 0 312 419 44 59
 0 312 419 44 27
 http://www.yenibinyil.net
 iletisim@yenibinyil.net

Sayfa: [1] 2 3

Motorcuyuz | MTRCYZ Forum | MTRCYZ Sozluk | MTRCYZ Tv | MTRCYZ Reklam | Google | Motosiklet | Motosiklet | Motorsiklet | Motor

Vargonen Cloud Sunucu Advert 468x60