Haziran 29, 2022, 01:36:22 ÖS
Vargonen Cloud Sunucu Vargonen Cloud Sunucu
AGV Kasklar

Motosiklet Forum ,Motorcuyuz ,Motosiklet ,Motorsiklet ,Motor ,Motorcu ,Gezi ,Haber ,inceleme ,ikinci el/AGV Kasklar => AGV Kask Motosiklet kaskları; motosiklet sürücülerini yaşanabilecek motosiklet kazalarında ve diğer tehlikeli durumlarda, boyun ve baş

Gönderen Konu: AGV Kasklar  (Okunma sayısı 1529 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

0-100 cc
*

       Uye No : 6217
       Cinsiyet: Bay
       İleti: 5
 •        Kan Grubu: 0rh+
 •        Motosiklet: Honda cbr 600
 •        Nereden: İstanbul
 • Motopuan: 0
  Çevrimdışı
  AGV Kasklar
  « : Temmuz 21, 2016, 02:26:26 ÖS »
  AGV Kask

  Motosiklet kaskları; motosiklet sürücülerini yaşanabilecek motosiklet kazalarında ve diğer tehlikeli durumlarda, boyun ve baş bölgesini korumak amacıyla üretilmektedir. Motosiklet kasklarının dış yüzeyleri sert ve sağlam malzemelerden, iç kısımları ise şiddeti azaltma etkisine sahip yumuşak malzemelerden üretilir. Motosiklet sürücüleri için kask kullanmak en önemli aksesuarların başında gelir. Hatta bir motosiklet sürücüsünün olmazsa olmaz denebilecek ekipmanıdır. Motosiklet kaskı kullanmak kişi tercihine bırakılabilecek bir durum değildir. Kesinlikle kullanılması gerekmektedir.

  Yaşanabilecek motosiklet kazalarında baş bölgesine darbe alınması ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet vermektedir. Hatta baş bölgesine alınan darbeler hayati önem taşımakta ve ölümcül etkiler yaratabilmektedir. Bu yüzden sürüş mesafesi ayırt etmeksizin her zaman motosiklet sürüşlerinizde motosiklet kaskını kullanmanız gerektiğini unutmayınız. Ayrıca motosiklet kaskları sürücüleri sadece kaza anlarında değil, sürüş esnasında da korumaktadır. Motosiklet sürüşü sırasında hava faktörlerinden, rüzgardan, dıştan gelebilecek tehlikelerden (taş, toz, böcek) ve benzeri durumlardan da korunmanıza yardımcı olmaktadır. İlk başta da söylediğimiz gibi motosiklet kaskları baş bölgesini darbelerden, ezilmelerden ve sürtünmelerden korumaktadır. Piyasada farklı markalarda, modellerde ve özelliklerde kasklar olsa dahi hepsinin ortak amacı motosiklet sürücülerinin güvenliğini sağlamaktır.



  AGV Motosiklet Kaskları

  AGV markası 1946 yılında kurulan ve 1947 yılında motosiklet kaskı üretmeye başlamış olan bir İtalyan firmasıdır. AGV; Amisano Gino Valenza kelimelerinin kısaltılmışıdır. Gino Amisano AGV şirketinin kurucusudur. AGV markası İtalya’nın Valenza bölgesinde kurulmuştur. AGV kasklarının tarihi yaklaşık olarak motosiklet yarışlarının başlamış olduğu tarihlere yakındır. AGV firması başta İtalyan efsanesi olmuş olan pilot Valentino Rossi olmak üzere birçok dünya şampiyonunun sponsorluğunu yapmıştır. AGV firması 2007 yılında Dainese firması tarafından satın alınmıştır.

  AGV Motosiklet Kasklarının Genel Özellikleri

  AGV firması motosiklet kaskı üretiminde kalite, sağlamlık ve tasarımı ön planda tutmaktadır. AGV kasklar; modern tasarımlarda ve teknolojik yenilikler takip edilerek üretilmektedir. Genel olarak yumurta ve oval biçimli olan AGV kasklarla, motosiklet sürücülerinin rahat kullanımları ve güvenle korunmaları amaçlanmaktadır. AGV kasklar şık ve ince tasarımlara sahiptir. AGV motosiklet kaskları fiber kompozit malzemeden üretilmektedir. Bu özelliği bakımından dayanıklılıkları en üst düzeyde olmaktadır. Üstün derecede koruma özelliğine sahip olan AGV kasklar; Sharp kask çarpışma testlerinden 4 ve 5 yıldız alarak sağlamlığını kanıtlamaktadır. AGV Corsa Kask, AGV K-3 Kask ve AGV K-5 Kask modelleri; Sharp testinden dört ve beş yıldız almış olan bazı modellere örnektir. AGV kasklar şekil itibariyle ergonomik yapıya sahiptir. Kasklarda kullanılan camlar çizilmez malzemeden yapılmaktadır. AGV kaskların iç yapıları antibakteriyel özelliktedir. Ayrıca kaskın iç kısmında rahatça sökülüp, takılabilen bir iç astar bulunmaktadır. Bu sayede kaskın iç kısmının değişimi ve temizliği kolayca yapılabilmektedir.

  AGV kasklar; AGV açık kask, AGV çene açılır kask, AGV cross kask ve AGV kapalı kask olarak dört farklı tarzda üretilmektedir. Bu kask çeşitleri kendi içerisinde farklı modellere ayrılmaktadır. Bu kask çeşitleri içerisinde yer alan ve en çok bilinen modeller ise şunlardır:  AGV açık kasklar içerisinde yer alanlar; AGV Diesel Kask ve AGV RP60 Kask modelleridir. AGV çene açılır kasklar içerisinde yer alan; AGV Compact kask modeli bulunmaktadır. AGV cross kasklar içerisinde; AGV Kask AX-8 Dual Evo ve AGV AX-8 Evo Kask modelleri yer almaktadır. AGV kapalı kasklar içerisinde ise; AGV Corsa Kask, AGV K-3 Kask, AGV K-3 SV Kask, AGV K-5 Kask ve AGV Pista GP Kask modelleri bulunmaktadır.

  AGV motosiklet kaskları, motosiklet sürücüleri tarafından yoğun olarak kullanılan ve satın alınan bir markadır. Kaskların üst düzey koruma özelliğine sahip olması ve şık tasarımları çokça tercih edilmesindeki en büyük etkendir. Ayrıca fiyat performansı bakımından da cazip olan AGV kasklar her bütçeden motosiklet sürücüsüne hitap etmektedir. Ayrıca Türkiye’nin tek AGV kask outlet satışını gerçekleştiren Motocapro-Outlet motosiklet aksesuarları mağazasından, dilediğiniz AGV kaskı indirimli fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

  Kaynak: http://www.motocapro.com/agv-kasklar
  Konuyu Paylas.:
    facebook  twitter  google
  Dainese Mont, Agv Kask, Arai Kask| Motocapro Outlet

  Seo4Smf Tags: Kasklar 
   

  Motorcuyuz | MTRCYZ Forum | MTRCYZ Sozluk | MTRCYZ Tv | MTRCYZ Reklam | Google | Motosiklet | Motosiklet | Motorsiklet | Motor

  Vargonen Cloud Sunucu Advert 468x60