Haziran 29, 2022, 01:21:47 ÖS
Vargonen Cloud Sunucu Vargonen Cloud Sunucu
Arai Kasklar

Motosiklet Forum ,Motorcuyuz ,Motosiklet ,Motorsiklet ,Motor ,Motorcu ,Gezi ,Haber ,inceleme ,ikinci el/Arai Kasklar => Arai firması 1926 yılında Japonya’da kurulmuştur. Hiratake Arai tarafından kurulan Arai kask, günümüz dünyasının en büyük kask

Gönderen Konu: Arai Kasklar  (Okunma sayısı 1646 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

0-100 cc
*

       Uye No : 6217
       Cinsiyet: Bay
       İleti: 5
 •        Kan Grubu: 0rh+
 •        Motosiklet: Honda cbr 600
 •        Nereden: İstanbul
 • Motopuan: 0
  Çevrimdışı
  Arai Kasklar
  « : Ağustos 02, 2016, 02:11:45 ÖS »
  Arai firması 1926 yılında Japonya’da kurulmuştur. Hiratake Arai tarafından kurulan Arai kask, günümüz dünyasının en büyük kask üreticilerinin başında gelmektedir. Yüksek güvenlikli motosiklet kaskları tasarlayan ve üreten Arai kaskın temel misyonu; her geçen gün daha güvenilir bir kask üretmektedir. Her zaman güvenlik ve kaliteyi ön planda tutan Arai kask, JD Power and Associates motosiklet kaskı memnuniyeti anketinde on yıl birinci olmuştur. Arai kask modellerinin birçoğu ise SNELL güvenlik standartları tarafından onay almıştır.  Motosiklet kaskı, motosiklet sürücüleri için çok önemli bir ekipmandır. Güvenlik ve sağlık açısından kullanılması zorunlu olan ekipmanlar arasında yer almaktadır. Motosiklet kaskları, olası kaza durumlarında, motosiklet sürücülerinin baş bölgesini yaralanmalardan korumak amacıyla sağlam malzemelerden üretilmektedir. Kasklar ayrıca sürücüleri dış hava faktörlerinin etkisinden de korumak amacıyla kullanılmaktadır. Motosiklet kasklarının dış kısmı sert yüzey malzemelerden, iç kısımları ise şiddeti azaltıcı etki yaratacak daha yumuşak malzemelerden üretilmektedir. Baş bölgesine alınabilecek darbeler ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir. Bu gibi kötü durumlar yaşamamak adına baş bölgesini olası kazalarda; darbelere, ezilmelere ve sürtünmelere karşı koruyabilmek için motosiklet kaskı kesinlikle kullanılmalıdır.

  Sürücü güvenliğinin ön planda tutulduğu kask üretimi konusunda ise Arai kasklar kurulduğu yıldan bu yana kendini kanıtlamış durumdadır. Motosiklet sürücülerinin güvenliğini ve rahatını koruyacak kaskları en kaliteli malzemelerden üretmeye özen gösteren Arai Kask; motosiklet yarışçılarının ve sürücülerinin ortak tercihi olmaktadır. Arai kaskların genel ortak özelliklerine baktığımız zaman ilk dikkati çeken nokta, tüm kaskların el yapımı olarak üretilmesidir. Arai kasklar, yaklaşık olarak 18 saatlik bir çalışmanın ardından el yapımı olarak üretilmektedir. Üretilen tüm Arai kasklar, farklı farklı tam 5 kez güvenlik kontrolünden ve sağlamlık testlerinden geçirilmektedir. Arai kaskların dış kabukları, koruma düzeyi oldukça yüksek ve sağlam olan fiberglas malzemeden yapılmaktadır. Arai kaskların dış yapı sağlamlığı kadar içyapı konforu da üst düzeydedir. Kaskların iç kısmında yüksek konforlu ve darbeyi azaltıcı malzemeler kullanılmaktadır. Böylelikle baş bölgesini hem dışarıdan hem içeriden en iyi şekilde koruma amaçlanmaktadır.

  Kask üretiminde odak noktası ‘güvenlik’ olan Arai markası; Arai açık kask, Arai cross kask ve Arai kapalı kask olarak iç farklı kategori altında kask üretimi yapmaktadır. Arai üretmiş olduğu kaskların güvenilirlik düzeylerini ölçümlemek için mevcutların haricinde kendi test ekipmanlarını ve test standartlarını da üretmiş bir firma olarak bilinmektedir. Kask üretiminde birçok farklı bileşeni geliştirip bir araya getirerek ürünlerini üreten Arai, adından sıkça söz ettirmektedir. Arai kasklar daha ergonomik ve konforlu olması açısından iki farklı kafa yapısı prototipinde üretilmektedir. Bunlar; yuvarlak oval ve uzun oval yapılardır. Yuvarlak oval kasklar normallerine göre on kısmı daha geniş ve daha oval yapıdadır. Uzun oval kasklar ise ön ve arkaya doğru daha uzayan ve yan kısımları daha uzun oval olan yapıdadır.

  Arai Açık Kasklar; dış kabuğu güçlü, iç yapısı ise yumuşak ve ergonomiktir. Kask içinde kullanılan astarlar en iyi malzemelerden yapılmaktadır. Havalandırma sistemleri ise oldukça kapsamlıdır. Arai açık kaskların ağırlık dağılımları ve denge yapıları ise mükemmel seviyededir. Bu da Arai açık kaskların gün boyu konfor sağlamasını gerçekleştirmektedir.

  Arai Cross Kaskların, dış kabuk yapıları fiberglas malzemeden üretilmektedir. Sağlam, hafif ve konforlu bir yapıya sahiptir. İç kısımları ise çıkarılabilir, değiştirebilir ve rahatlıkla yıkanabilir düzeydedir. Arai Cross kaskların, alt çene konforu arttırılarak kullanıcılarda daha iyi ve rahat uyum sağlaması sağlanmıştır. Arai Cross kaskların, Yüz Çevre Sistemi (FCS), yanak yastığı ve köpük yay desteğine sahiptir. Ayrıca cross kasklarda acil kilit açma sistemi bulunmaktadır. Böylelikle kaza anlarında yaralı sürücüye kolay müdahale edilebilmektedir. Arai Cross kasklar, yüksek hava akımı, düşük gürültü seviyesi, ekstra konfor ve koruması ile motosiklet yarışçıları ve sürücülerinin ortak tercihi olmaya devam etmektedir.

  Arai Kapalı kaskların, dış kabuğu, Arai tarafından geliştirilen SNC (Süper Kompleks Laminat) malzemeden ve fiberglas malzemeden üretilmektedir. Üst düzey güvenlik koruma yapısına sahip olan Arai kapalı kasklar ECE ve SNELL güvenlik sertifikalarına sahiptir. Arai kapalı kasklarda tıpkı diğer kategorilerde yer alan kasklar gibi 18 saatlik emek sonucu el yapımı olarak üretilmektedir. Üretilen her kask 5 aşamalı güvenlik testinden geçirilmektedir. Bunlar Arai dayanıklılık testi olarak adlandırılmaktadır. Standart güvenlik testlerine ek olarak firma tarafından böyle bir uygulama yıllardır yapılmaktadır. Arai kapalı kasklar, gelişmiş havalandırma sistemine sahiptir. Böylelikle kask içerisinde hava akımı sürekli olmaktadır. Ayrıca ekstra güvenliği sayesinde, Arai kapalı kasklar keyifli bir sürüş keyfi yaşatmaktadır.

  Arai kaskların normal standart güvenlik testleri haricinde kendi özel darbe dayanıklılık testlerinden ve her Arai kaskın 5 kez farklı kontrolden geçtiğini söylemiştik. Bu yüzdende üretilen Arai kaskların büyük çoğunluğu ECE ve SNELL sertifikalarına sahiptir. Üst düzey güvenlik koruması ve tasarımlarının şıklığı kadar Arai kaskların fiyatları da oldukça iyidir. Birçok farklı özellikte ve farklı fiyatlarda Arai kask bulmanız mümkündür. Arai markasına ait kask modellerini ve çeşitlerini motocapro.com online motosiklet aksesuarları sitesi üzerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’nin tek Arai kask outlet satışını gerçekleştiren Motocapro-Outlet Motosiklet Aksesuarları Mağazası üzerinden dilediğiniz Arai motosiklet kaskını indirimli fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

  Kaynak: http://www.motocapro.com/arai-kasklar
  Konuyu Paylas.:
    facebook  twitter  google
  Dainese Mont, Agv Kask, Arai Kask| Motocapro Outlet

  Seo4Smf Tags: ARAI Kasklar 
   

  Motorcuyuz | MTRCYZ Forum | MTRCYZ Sozluk | MTRCYZ Tv | MTRCYZ Reklam | Google | Motosiklet | Motosiklet | Motorsiklet | Motor

  Vargonen Cloud Sunucu Advert 468x60