Mayıs 18, 2022, 10:56:14 ÖS
Vargonen Cloud Sunucu Vargonen Cloud Sunucu
Forum Kurallarımız

Motosiklet Forum ,Motorcuyuz ,Motosiklet ,Motorsiklet ,Motor ,Motorcu ,Gezi ,Haber ,inceleme ,ikinci el/Forum Kurallarımız => 1. Motorcuyuz.com Forum Kuralları 2. Forumda yazılan mesajlardan yazarı sorumludur! Foruma üye olan kullanıcılar hiçbir koşul altında T.C.

Gönderen Konu: Forum Kurallarımız  (Okunma sayısı 24373 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Administrator
0-100 cc
*****

       Uye No : 1
       Cinsiyet: Bay
       İleti: 34
 •        Kan Grubu: Brh+
 •        Nereden: Ankara
 • Motopuan: 4
  Çevrimdışı
  Forum Kurallarımız
  « : Ağustos 16, 2011, 03:10:57 ÖÖ »
  1. Motorcuyuz.com Forum Kuralları

  2. Forumda yazılan mesajlardan yazarı sorumludur! Foruma üye olan kullanıcılar hiçbir koşul altında T.C. yasalarini ya da uluslararasi kanunlari, anlasmalari, tüzükleri çigneyen, tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı olan, bireyleri ve/veya toplumları küçük düşürücü ifadeler kullanan, politik ya da dini içeriği olan, genel ahlak kuralları ile bağdaşmayan mesaj yayınlayamazlar; bunların yazılması,tartışılması ve resim, video vb. gorsel malzeme eklenmesi yasaktır. Aksi durumda kullanım sırasında log''lanan IP kayıtları icabı halinde gerekli mercilere iletilir.

  3. Foruma yazdığınız her yazının genele – umuma açık bir ortama yazıldığını unutmayın. “Gönder” tuşuna basmadan evvel daima mesajınızı bir kez daha, bu kez başkalarının gözünden okuyun.

  4. Forumda başkalarını ilgilendirmeyecek ikili yazışmalardan kaçının. Bu tür karşılıklı yazışmalarınızı özel mesaj aracılığı ile veya email üzerinden sürdürün.

  5. Üye olurken yukardaki 2 numarali maddede tanimlanan ozelliklere sahip, isim (nick name) seçmek, imzalara bu yonde yazılar yazmak, ticari reklam yapmak ve gerek kisisel resim (avatar) olarak din,politika,örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler, ulke bayraklari kullanılamaz. Site Reklamı yapmak Site tanitimlari bölümü dışında (imza altına Link yazmak)yasaktır.

  6. Kullanıcılar ve Firmalarla bağlantılı olan bayii konumundaki üye'lerde bu kapsamda reklam veya ilgili olduğu firmayı yüceltecek şeylerde yazamayacakları gibi ,ilgisinin olmadıgı başka firmalar veya markalar ile ilgili aşağılayıcı şekilde yazı yazamazlar.Yasaktır..

  7. Ticari amaçla üye olunamaz.Şahsa ait olan mallar dışında ticari amaçlı mesaj yazmak,satilik ilanlari vermek, adres ve telefon numarası vermek yasaktır.

  8. Yasal olmayan site adresleri vermek, şifre vermek veya istemek yasaktır.

  9. Konular; ilgili konu başlığı altında açılmalıdır. Arka arkaya aynı kullanıcı mesaj atmaz, eklemek istediği seyi bir önceki mesajını editleyerek eklemelidir.Her üye kendi mesajını belli sure icerisinde editleyebilir (değiştirebilir) .Düzenle butonu her üyenin yazdığı mesajının sağ üst köşesinde bulunmaktadır.

  10. Başka bir Forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazilar yazılamaz.Kimse kimseyi parmakla göstererek kaba, kin dolu,saldırgan,kişisel haklarını zedeleyen, cinsellik içeren ya da herhangi bir yasayı ihlal eden iletiler göndermez.

  11. Kullanıcılar forumda küfürlü konuşamaz , küçük düşürücü laflar söyleyemez.

  12. Tamami büyük harfle yazı yazmak bağırmak anlamına gelir ve fazla kullanmak hem okumayi guclestirir hem de forumu kirletir. Kullanıcıların yazdıkları mesajlar anlaşılır olmalıdır. Boş,anlamsız ve kısa Mesajlar yazılamaz (haklısın, selam, lütfen, yardım,gibi yada sadece Smiley eklemek) ve silinir. "Smiley" "duygu ifade eden küçük resimcikler"  forumda duygularınızın ifadesinde "gerektiğinde" kullanmak üzere düşünülmüştür. Gereksiz yere yazılarınızı smiley ler ile doldurmayın.

  13. Yazdığınız mesaj başlıkları aynı gazete haber başlıkları gibi mesajınızın içeriği ile ilgili olmalı, başlığa bakan okur mesajınız hakkında bir fakir sahibi olabilmelidir.

  14. Tamamı boldface “koyu-dolgun” ve/veya renkli ve/veya standart dışı büyüklükte / özellikte harflerle mesaj yazılmaz. Tamamı büyük harf mesaj başlığı yazılmaz.

  15. 120 pikselden geniş (121 dahil) x 130 dan büyük yükseklik (131 dahil)avatar, ve 80 den büyük yükseklikte (81 dahil), 640 pikselden geniş (641 dahil) imza resmi koymak yasaktır.

  16. Foruma 640X480 pikselden büyük ebatta fotograf koymak yasaktır. Koymak ıstediğiniz resmi küçültemiyorsanız bunu sadece link olarak yazmalısınız. Bu ebattan büyük resimler yöneticiler tarafından görüldüğünde silinebilir.

  17. Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek admin veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

  18. Yeni kural veya uygulamalar, kural değişiklikleri “Duyurular” başlıklı forumda gerektikçe duyurulacaktır. Bu forumda duyurulan değişiklik ve ilaveler bu kuralların doğal parçasıdır.

  19. Yöneticiler her yazılan mesaji yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

  20. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Yönetici bu konuda aöıklama yapmak mecburiyetinde deöildir. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi, veya cevaplandırılması yöneticinin insiyatifindedir.

  21. Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve duyurulduğu andan itibaren geçerlidir ve itiraz edilemez

  22. Bokvarsendegel lisanslı ürünleri kopyalamak,çoğaltmak ve satmak yasaktır.Aksi halde yasal takip başlatılacaktır.


  23. Forumumuz cookie kullanmakta ve giriş için kullandığınız bilgisayarı adreslemektedir-markalamaktadır. Genele açık yerlerden foruma bağlandığınızda çıkışınızda bu “cookie” leri silin. Başkaları hesabınıza girebilir ve foruma zarar verebilirler. Unutmayın, bunun sorumlusu siz olacaksınız.

  24. Forumumuzda kurallara uymayan üyeler için ihtar sistemi mevcuttur. İki ihtar alan üye üçüncüsünde forumdan uzaklaştırılır. İhtarlar verildiği yazışmada alenen duyurulur. Her ihtar verildiği günden itibaren bir yıl kayıtta kalır, ve yıl sonunda silinir.

  25. Foruma uyum saglayamayan, genel huzursuzluğa neden olan, kurallara ısrarla uymayan üyeler ve/veya yönetici tarafından forumun sağlığı açısından ihracı istenen üyeler forumdan ihtar sistemine gidilmeksizin uzaklaştırılır. Bu konuda forum yönetiminin herhangi bir açıklama yapma zorunluluğu bulunmamaktadır.

  26. Forum, kategorilere ve alt kategorilere ayrılmıştır. İçeriğine göre, bu kategori ve alt kategorilerden uygun olanına mesajınızı gönderebilirsiniz. Eğer aynı mesaj aynı bölüme birden fazla gönderilir veya aynı mesajın birden fazla kategoriye gönderildiği belirlenirse ilgili mesajdan sadece bir tane kalana kadar diğer mesajlar silinecektir.

  27. Her mesajın içeriğinden, sadece yazarı sorumludur. Mesaj içeriklerinden dolayı bokvarsendegel.com yöneticileri ve moderatörleri sorumlu tutulamaz.

  28. Foruma uye olan kişilerin birden fazla üyelik alarak forumda yazışması yasaktır. Durum tespit edildiğinde Forum Yönetimi gerekli cazai yaptırımları derhal uygulayacaktır.

  29. Türkçe''yi mümkün olduğunca doğru kullanmaya, mesajlarinizda nokta, virgul, satirbasi, paragraf, kelimeler arasi bosluk gibi temel dilbilgisi kurallari kullanmaya ve IRC lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz!

  30. Forum üyeliği esnasında girmiş olduğunuz elektronik posta adresiniz ve diğer kişisel bilgileriniz maksadı her ne olursa olsun ticari amaçla kullanılmayacak yada devredilmeyecektir.Kişisel bilgilerinizi ulaşım hakkı sadece forum yöneticilerine aittir ve bu hak forum işleyişine yardımcı olma amacıyla gerektiğinde özel haberleşme için kullanılmaktadır.

  31. Hukuk kökenli olmadığımız gibi, bu metinde eksikler bulunabilir. Eksikler bulunması ilgili kuralın geçersiz olduğu anlamına gelmez. motorcuyuz.com yönetimi olarak önceden haber vermeksizin kurallarda değişikliklere gitme hakkımız mahfuzdur. Kurallar ve ilkeler hakkındaki görüşlerinizi-eleştirilerinizi forum yöneticilerine çekinmeden iletebilirsiniz. Bu metin forum üyelerinin istekleri ve taleplerine göre yenilenebilir!

  32. Bu portala üye olan herkez yukarda yazılı bütün kurallara uymak zorundadır
  « Son Düzenleme: Mart 24, 2012, 01:02:44 ÖÖ Gönderen: admin »
  Konuyu Paylas.:
    facebook  twitter  google

  Seo4Smf Tags:
   

  Motorcuyuz | MTRCYZ Forum | MTRCYZ Sozluk | MTRCYZ Tv | MTRCYZ Reklam | Google | Motosiklet | Motosiklet | Motorsiklet | Motor

  Vargonen Cloud Sunucu Advert 468x60