Nisan 19, 2021, 10:07:57 ÖÖ
Vargonen Cloud Sunucu Vargonen Cloud Sunucu
Motosiklet Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Motosiklet Forum ,Motorcuyuz ,Motosiklet ,Motorsiklet ,Motor ,Motorcu ,Gezi ,Haber ,inceleme ,ikinci el/Motosiklet Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır? => Motosiklet Bakım Ürünleri Çeşitli teknik aksamlardan ve parçalardan oluşan motosikletlerin, belirli zaman aralıklarında bakımlarının

Gönderen Konu: Motosiklet Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?  (Okunma sayısı 1312 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Full Member
***

       Uye No : 6211
       Cinsiyet: Bay
       İleti: 100
 •        Kan Grubu: 0 Rh+
 •        Motosiklet: honda cbr 600
 •        Nereden: istanbul
 • Motopuan: 1
  Çevrimdışı
  Motosiklet Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?
  « : Şubat 13, 2017, 04:31:43 ÖS »
  Motosiklet Bakım Ürünleri

  Çeşitli teknik aksamlardan ve parçalardan oluşan motosikletlerin, belirli zaman aralıklarında bakımlarının yapılması ve temizlenmesi önemli bir durumdur. Motosiklet bakımı ve temizliği, sürüş esnasındaki konforu ve güvenliği etkileyen bir faktördür. Yani bakımlı bir motosiklet ile bakımları yapılmamış bir motosikletin performansı ve parçalarının sağlıklı çalışması arasında fark vardır. Motosikletlerin başta motorları olmak üzere diğer tüm elemanlarının bakımlı ve temiz olması, motosikletin genel itibariyle düzenli ve sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. Motosiklet bakım ve temizliği için ise motosiklet aksesuarları içerisinde kullanılabilecek birçok motosiklet bakım ürünleri vardır. Farklı markalar tarafından, motosikletlerin değişik parça ve aksamları için motosiklet bakım ve temizlik spreyleri üretilmektedir.

  Motosiklet ile sağlıklı bir sürüş keyfi yaşarken, emniyetli bir yolculuk yapmanıza katkısı olan motosiklet bakım ürünleri içerisinde yer alan motor yağları önemli motosiklet aksesuarlarıdır. Motor yağları, motosiklet bakım ürünleri içerisinde akla gelen ilk ürünlerdendir. Çünkü motosiklet motor yağları motordaki aksamların iyi çalışmasını sağlar,  motosikletin yıpranmasını önler, motorun aşırı ısınmasını ve motosikletteki parçaların birbirleri arasındaki sürtünme kuvvetini azaltmaktadır. Motosiklet bakım ürünleri dendiğinde akla gelen bir başka ürün ise motor temizleyici ürünler olmaktadır. Motor temizleyici ürünler karbon kalıntılarını ve artıklarını temizleyerek, motorun sıkıştırma oranını yükseltmektedir. Bu sayede hem motor temizlenmiş olurken hem de motora konulacak yeni yağın uzun süre temiz kalması sağlanmaktadır.

  Motosiklet bakım ve temizlik ürünleri elbette bunlarla sınırlı değildir. Özellikle MOTUL ve IPONE gibi markalar tarafından, motosiklet için ihtiyaç duyulacak tüm bakım ve temizlik ürünlerine yönelik bir üretim yapılmaktadır. Kısaca ne gibi ürünler olduğunu ve ne amaçla kullanıldığın bir göz atalım.

  Motosikletinizdeki her türlü sünger filtreyi temizleyebilmek için air filter clean motosiklet bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu bakım ürünü daha etkili bir hava emişi, tozun, kumun, çamurun ve yağın temizlenmesini sağlamaktadır. Bir başka motosiklet bakım ürünü ise zincir temizleme spreyleri ve kremleridir. Yarış motosikletleri, off road motosikletler ve benzeri motosiklet modelleri için ayrı ayrı üretilmekte olan motosiklet zincir temizleme spreyleri motosiklet zincirinde yer alan kum, yağ ve çamur birikintilerini söküp atmaktadır. Ayrıca zincirin çamurlu ve ıslak ortamlarda korunmasını sağlamaktadır. Motosiklet zincir temizleme bakım ürünleri aynı zamanda sürtünme oranını düşürür, aşınma ve yıpranmalara karşı koruma sağlamaktadır. Bir başka yararlı motosiklet bakım ürünü ise karbüratör temizleyicilerdir. Bu bakım ürünleri zamanla oluşan birikintilerin atılmasını, yanma veriminin iyileştirilmesini ve performans artışını sağlamaktadır.

  Motosikletlerin yüzeylerini temizlemek için üretilen motosiklet yıkama bakım ürünleri de etkili ürünlerdendir. Moto wash yüzey temizleyiciler motosikletin plastik, matalik, boyalı ve vernikli olan her parçada kullanıma uygundur. Zorlu kirleri ve lekeleri iz bırakmadan temizleyen bu ürünler, doğada çözünebilen bir temizleyici ve yağ çözü durumundadır. Moto wash motosikelt bakım ürünleri boyayı ve metal parçaları koruyan ince bir film tabakası oluşturmaktadır. Motosikletlerde en çok kirlenme riski olan bölgelerden biri de motosiklet selesidir. Ancak motosiklet selelerinin de kolayca temizlenebilmesi için üretilmiş olan motosiklet bakım ve temizlik ürünleri mevcuttur. Sele temizleyici ürünler seledeki kirleri ve lekeleri temizlerken, selenin yeni bir görüntü kazanmasını sağlamaktadır. Örneğin, Motul bakım ve temizlik spreyleri içerisinde yer alan sele temizleyiciler içerisinde özel kayma yapmayan maddeler vardır. Ayrıca selenin solmasını engellemek için UV koruma içermektedir.

  Motosikletler plastik yüzeylerin renklerinin canlandırılması ve temizlenmesi için de motosiklet bakım ürünleri bulunmaktadır. Bu plastik yüzey temizleyici cilalar ile motosiklette bulunan tüm plastik yüzeylerin renkleri daha canlı olur ve parlar. Aynı zamanda bu bakım ürünleri plastik yüzeylerin üzerine yapışkan olmayan ve uzun süre dayanabilen bir koruyucu film tabakası ile koruma sağlar. Motosikletlerde yer alan veya sürücülerin kullandığı deri aksesuarların temizlenmesi ve bakımının yapılması için deri temizleyici bakım ürünleri üretilmektedir. Deri temizleyici motosiklet bakım ürünleri her tür deri malzemeyi parlatır, temizler ve besler. Motosiklet sürücülerinin deri ceket, pantolon, bot, eldiven, deri sele, motosiklet çantası gibi ürünlerde bakım yapabilmesi için üretilen bu ürünler dış etkilere karşı koruma sağlamaktadır. Yani sürtünmelere ve solmaya karşı koruyucu bir etki yaratmaktadır. Deri temizlemenin spreyleri ayrıca kullanılan ürünlerde su geçirmezlik özelliği sağlamaktadır ve derinin ömrünü uzatmaktadır. Motosikletlerde ya da kask gibi motosiklet aksesuarlarında mat yüzeylerin temizlenmesi, lekelerden arındırılması ya da renklerine canlılık katılması için mat yüzey temizleyicilerde kullanabileceğiniz bir diğer bakım ürünüdür. Mat yüzey temizleyiciler sayesinde motosikletinizin mat olan bölgelerinde oluşan lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz.

  Motosikletlerde en çok kirlenen alanlardan biri şüphesiz motosiklet jantları ve tekerlekleridir. Motosiklet jantlarının toz, çamur, yağ, toz ve benzeri kirlerden arındırılması için ise birçok jant temizleyici sprey ve krem üretilmektedir. Bu bakım ürünleri tekerlek ve jantları pisliklerden arındırırken aynı zamanda canlı bir görüntü ve parlaklıkta katmaktadırlar. Motosikletlerin kirlenmesine sebebiyet veren dış etkenler sürücüleri en çok rahatsız eden durumlardır. Bunlar içerisinde yer alan sinek, böcek, kuş pislikleri ve benzeri organik atıklar motosiklet sürücülerini rahatsız etmektedir. Ancak bu tür pisliklerinde kolayca temizlenebilmesi adına üretilen birçok motosiklet bakım ürünü vardır. Bu ürünler ile remover, karenaj, boya, meta ayna ve benzeri alanları kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Tüm bu motosiklet bakım ürünlerinin haricinde kask temizleme spreyi, balata temizleme spreyi, elektrik aksamı koruyucu bakım spreyleri, amortisör yağı gibi daha birçok motosiklet bakım ve temizlik ürünü bulmanız mümkündür.

  Motosikletlerin bakım ve temizliklerini yaparak, kullanışlılığını ve performansını arttıracak, parçaların korunmasını sağlayacak olan Ipone ve Motul markalarına ait motosiklet bakım ürünlerini uygun fiyatlar ile sitemizden satın alabilirsiniz.

  Kaynak:Motosiklet Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?
  Konuyu Paylas.:
    facebook  twitter  google
  Motosiklet Aksesuarları Mağazası

  Seo4Smf Tags: MOTOSİKLET nasıl Bakımı Temizliği Yapılır 
   

  Motorcuyuz | MTRCYZ Forum | MTRCYZ Sozluk | MTRCYZ Tv | MTRCYZ Reklam | Google | Motosiklet | Motosiklet | Motorsiklet | Motor

  Vargonen Cloud Sunucu Advert 468x60