Motosiklet Forum ,Motorcuyuz ,Motosiklet ,Motorsiklet ,Motor ,Motorcu ,Gezi ,Haber ,inceleme ,ikinci el

Motorcuyuz - Özel => Çöp Kutusu => Konuyu başlatan: MotoPlus1 - Temmuz 13, 2017, 10:54:42 ÖÖ

Başlık: Motosikletinizi Güvenceye Almanın 10 Yöntemi
Gönderen: MotoPlus1 - Temmuz 13, 2017, 10:54:42 ÖÖ
Finansal kayıplar ve bürokratik prosedürlerle sonuçlanan motosiklet hırsızlığının önüne geçmenin ve motosikletinizi güvenceye almanın 10 yöntemi:

Kural 1 : Park yerinizi dikkatli seçin. En iyi park yeri, motosikletinizin etrafında insanların olduğu kalabalık yerlerdir.

Kural 2 : Kaliteli motosiklet kilitleri (http://www.motoplus.com.tr/kategori/370/ABUS) kullanın ve motosikletinizin standart  güvenlik sistemlerine güvenmeyin.

Kural 3 : Yolunuza çıkan herhangi bir kilidi almayın. İyi bir kilit ucuz olamaz fakat hırsızın ihtiyacı olan zamanı artırır. Bu sebeple kaliteli bir kilidin caydırıcılığı vardır.

Kural 4 : Motosikletinizi sağlam ve taşınamaz nesnelere, yerlere sabitleyerek, kaldırılarak araca yüklenmesine engel olun.

Kural 5 : Planlı açma eylemlerine karşı dayanıklı kilit silindiri olan kilitleri tercih edin. Birçok kilit, deneyimli hırsızlarara karşı güvenli kilit silindirine sahip değil.

Kural 6 : Kaliteli kilit kullandığınızdan emin olmak için, paketin üzerinde ART ve SRA gibi test standartlarını arayın. Kilidinizin üretim yerine de dikkat edin.

Kural 7 : Kaliteli çelik, Buz Spreyi saldırılarına karşı dayanıklıdır. Kilidinizin paketinde Buz Spreyi saldırılarına karşı testten geçtiğini gösteren logoyu arayın.

Kural 8 : Kilidinizi mutlaka gittiğiniz yere götürün. En iyi kilit (http://www.motoplus.com.tr/kategori/370/ABUS) taşıma noktaları, sele altı veya motosikletinizin çantasının içidir. Kendi güvenliğiniz için kilidinizi hiçbir şartta sırt çantanızda taşımayın.

Kural 9 : İki farklı tip kilit kullanarak motosikletinizin güvenliğini artırmanız tavsiye edilir. Hırsızların çoğu tek tip kilit açma konusunda uzmandır ve deneyimli oldukları tipteki kilide sahip motosikletleri ararlar.

Kural 10 : Alarm sistemine güvenmeyin. Alarm sistemleri önleyici değildir. İyi bir kilit hırsızın açmaya cesaret dahi edemeyeceği kilittir. Alarm sistemi tamamlayıcı güvenlik önlemi olarak düşünülmelidir.

Motorcuyuz | MTRCYZ Forum | MTRCYZ Sozluk | MTRCYZ Tv | MTRCYZ Reklam | Google | Motosiklet | Motosiklet | Motorsiklet | Motor