Nisan 15, 2021, 08:44:26 ÖS
Vargonen Cloud Sunucu Vargonen Cloud Sunucu
Motosiklet Giyim ve Aksesuarları Nasıl Seçmeliyiz. ?

Motosiklet Forum ,Motorcuyuz ,Motosiklet ,Motorsiklet ,Motor ,Motorcu ,Gezi ,Haber ,inceleme ,ikinci el/Motosiklet Giyim ve Aksesuarları Nasıl Seçmeliyiz. ? => Kış aylarında güvenli, sağlıklı ve konforlu bir şekilde motosiklet kullanmak için ilk önce motosikleti hangi amaçla kullandığımızı

Gönderen Konu: Motosiklet Giyim ve Aksesuarları Nasıl Seçmeliyiz. ?  (Okunma sayısı 1197 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Full Member
***

       Uye No : 6211
       Cinsiyet: Bay
       İleti: 100
 •        Kan Grubu: 0 Rh+
 •        Motosiklet: honda cbr 600
 •        Nereden: istanbul
 • Motopuan: 1
  Çevrimdışı
  Motosiklet Giyim ve Aksesuarları Nasıl Seçmeliyiz. ?
  « : Temmuz 27, 2017, 02:38:07 ÖS »
  Kış aylarında güvenli, sağlıklı ve konforlu bir şekilde motosiklet kullanmak için ilk önce motosikleti hangi amaçla kullandığımızı tespit edip bu kriterlere göre giyinmemiz daha doğru olacaktır.
  Motosikleti her gün 3-5km ev iş arasında trafiğe takılmamak için kullanan bir kullanıcı ile günde 150-200km yapan kişinin giyimi arasında fark olmalıdır. Ayrıca uzun yolculuklara çıkan kişilerin kıyafet seçimi de daha faklı olmalıdır. Kısaca, motosiklet giyiminde tek bir giyim tipi olmayıp, kişinin kullanım yoğunluğuna, mevsime, motosikletinin tipi, ve fizyolojisine(soğuğa olan dayanıklık, el ve ayakların kolay üşümesi gibi) göre değişim göstermektedir. Diğer ve önemli etken ise bütçedir.

  Kışlık bir motosiklet giyimi genelde mont olarak düşünülmemesi gereken bir konu olup, dıştan değil iç giyimden başlamalıdır.

  Terlemek, vücut sıcaklığını düşürmeye ve tenimizin nemli kalmasına yarar. Bunun için kış aylarında daha az terleriz.  Erkekler kadınlara oranla daha çok terler. Bir kişi 24 saat içerisinde 12litreye kadar terleyebilir. Fakat hem yaz hem kış aylarında vücudumuz 3-4 milyon ter hücresinden 3-4 litre suyu tenimizden TERLEME VE BUHARLAŞMA ile dışarı atar. İnsanların %3ü aşırı terler, bu genlerle ilgili bir durumdur.  İç giyim konusunda motosiklette sentetik malzemelerin kullanımı, terleme ile vücuttan atılan terin tenden uzaklaşmasına yardımcı olacaktır. Bunun üzerine kişinin yapısına bağlı olarak Coolmax  materyalinden yapılan termal içlik olarak bilinen malzemelerin kullanımı sürüş konforunu doğrudan etkilemektedir. Termal içlikler, sürücünün üzerindeki terin ve nemin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar ve bunların hızlı bir şekilde buharlaşmasını sağlayarak sürücüyü rahatsız etmesini engellemekte ve kuru hissedilmesini sağlamaktadır. Bu sebeple Termal içliklerin doğrudan ten ile temas etmesi gerekmektedir. Konforlu bir sürüş sağlamaktadır. Kış aylarında terleme nasıl olur şeklinde bir düşünce oluşabilir, fakat kış aylarında da tenimizden 3-4 litre sıvıyı dışarıya atmaktayız. Fakat terleme ile oluşan nemin vücudumuzdan uzaklaşması için üzerimizdeki bütün kıyafetlerin buna uygun olması gerekmektedir.

  Sıradaki bölüm ise, motosiklet aksesuarlarında sıcaklığın korunmasıdır. İyi bir Motosiklet kıyafeti "ısıtmaz", vücudumuzun ısısını  muhafaza ederken vücudumuzun dışarı attığı "teri ve nemi" bizden uzaklaştırır. Kış aylarında kamp yapanlar iyi bilirler: uyku tulumunun içerisine kalın kıyafetlerle değil, mümkün olan en ince kıyafetlerle girilir. Buradaki amaç vücut sıcaklığının korunmasıdır. Motosiklette de bu aynıdır. Boğazlı kazakların, polarların üst üste giyildiği durumlarda sürücülerin üşüdüklerini görmekteyiz. Vücut mont ve ten arasındaki boşluğun fazla olması sebebi ile daha çok alanı sıcak tutmak durumunda kalacaktır. Dolayısıyla, montun altına kat kat giyinmek montun işlevini doğru yapmasını engelleyecektir.

  Sürücü, yapı olarak kolay üşüyen veya kış şartlarının ağır olduğu yerlerde motosiklet kullanıyorsa Wind-Stopper(Rüzgar Engeller) tarzı ürünler kullanarak sürüş konforunu üst seviyelere çıkarabilir. Wind-Stopper ürünler, üst, alt, eldiven ve boyunluk çeşitleri ile piyasada bulunmaktadır. Wind Stopper, teninize çok yakın giyilen ve vücudunuzun ısısını kaybetmeden yolculuk etmenizi sağlayan bir üründür. Sizi polar gibi terletmez ve soğuğun size ulaşmasını engeller. Dolayısı ile, kolay üşüyen, soğuk havalarda uzun yolculuk yapan,  veya montu su geçirmez olup ağır kış şartlarına göre yapılmamış ise(3 mevsimlik-Sonbahar, yaz, ilkbahar) Wind-Stopper motosiklet aksesuarları mükemmel bir çözüm olacaktır.

  Kaynak : http://www.motoplus.com.tr/yazi/13/Nasil-Giyinmeliyiz
  Konuyu Paylas.:
    facebook  twitter  google
  Motosiklet Aksesuarları Mağazası

  Seo4Smf Tags: nasıl aksesuarları Giyim Seçmeliyiz 
   

  Motorcuyuz | MTRCYZ Forum | MTRCYZ Sozluk | MTRCYZ Tv | MTRCYZ Reklam | Google | Motosiklet | Motosiklet | Motorsiklet | Motor

  Vargonen Cloud Sunucu Advert 468x60