Nisan 15, 2021, 09:15:38 ÖS
Vargonen Cloud Sunucu Vargonen Cloud Sunucu
Motosiklet Brandaları

Motosiklet Forum ,Motorcuyuz ,Motosiklet ,Motorsiklet ,Motor ,Motorcu ,Gezi ,Haber ,inceleme ,ikinci el/Motosiklet Brandaları => Motosiklet aksesuarlarını kullanarak motosikletinizin kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Motosikletler dış etkenlerden dolayı zarar

Gönderen Konu: Motosiklet Brandaları  (Okunma sayısı 1092 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

0-100 cc
*

       Uye No : 6242
       İleti: 12
 •        Nereden: İstanbul
 • Motopuan: 0
  Çevrimdışı
  Motosiklet Brandaları
  « : Ağustos 11, 2017, 10:54:02 ÖÖ »
  Motosiklet aksesuarlarını kullanarak motosikletinizin kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Motosikletler dış etkenlerden dolayı zarar görebilir. Bu yüzden motosiklet aksesuarlarını temin ederek motosikletinizi korumasını sağlamalısınız. Dışarıdan gelecek etkenlere karşı motosikletinizin korumasını sağlayacak motosiklet aksesuarlarından biri de motosiklet brandalarıdır.

  Motosiklet brandası yaz veya kış mevsimi fark etmeksizin her mevsim kullanılmalıdır. Motosiklet brandaları yazın motosikletinizi güneş ışınlarının temas etmesi ile oluşan aşırı sıcaklardan korurken kışın ise yağmur, çamur, kar gibi aşırı soğuk havalardan korumaktadır. Hava koşullarının yanı sıra hırsızlık olaylarına, tozlanma ve çizilmelere karşı motosikletinizi korumak için motosiklet brandalarını kullanmalısınız. Koruma ekipmanlarını temin ederek motosikletinizin daha temiz kalmasını sağlayarak motosikletinizin zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

  Motosikletiniz aşırı sıcak veya aşırı soğuk olumsuz hava şartlarından etkilenerek zamanla deforme olabilir. Olumsuz hava koşullarına maruz kalan motosikletlerin boyasında solma veya aşınmalar meydana gelmesi kaçınılmazdır. Küçük gibi görünen bu sorunlar zamanla motosikletin mekaniğinin de zarar görmesine sebep olabilir ve size daha çok masraf çıkarabilir. Bu yüzden motosikletiniz zarar görmemesi için motosiklet brandaları kullanmanızda yarar var.  Motosikletlerinizi uzun süre kullanmama kararı alabilirsiniz. Bu süre içerisinde motosikletinizin branda ile örtülmesi gereklidir. Otopark veya garaj gibi bir yerde uzun süre kalacağından dolayı dış etkenlerden darbe alabilir veya çizilme olabilir. Bundan dolayı motosikletinizi branda ile koruyarak zarar deforme olmasının önüne geçebilirsiniz. Motosiklet brandası üreten bir çok firma bulunmaktadır. Oxford motosiklet brandaları motosiklet sürücüleri tarafından beğenilerek kullanılan bir markadır.

  Motosiklet kılıfları özellikleri bakımından farklı çeşitleri ve modelleri bulunmaktadır. Brandalar dikişli motosiklet brandası ve dikişsiz motosiklet brandası olarak iki çeşidi bulunur. Motosiklet brandalarında su geçirmez özelliğin olması çok önemlidir. Su geçirmez brandalar kış aylarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Dikişsiz motosiklet brandaları su geçirmezlik bakımından oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Yaz aylarında aşırı sıcaklara dayanabilen ısıya ve yanmalara karşı dayanıklı brandaları tercih etmelisiniz. Aynı zamanda sürüş bittikten sonra park esnasında egzoz ısısının soğumasını beklemeden brandasını takmak isteyen sürücülerinde sıcağa karşı dayanıklı motosiklet brandalarından almalıdır.

  Motosiklet brandanız motor üzerinde uzun süre kalacaksa hava geçirgenliğine sahip branda tercih etmelisiniz. Sıcak havalarda hava akışını sağlamayan brandalarda motosikletin üzeri terleme yapabilir. Branda alırken bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta branda ölçüsüdür. Motosikletinizin boyutundan daha küçük bir branda alırsanız tam olarak örtülmez ve açıkta kalan bölgeler olur. Eğer brandanızın ölçüsü büyük olursa rüzgardan dolayı branda kabarır ve motosikleti düşürebilir. Bu yüzden motosikletinizin ölçüsüne uygun bir branda seçmelisiniz.

  Motosiklet Branda Ölçüleri


  S Beden Motosiklet Brandası    0-200 cc Motosikletler


  M Beden Motosiklet Brandası   201-600 cc Motosikletler


  L Beden Motosiklet Brandası   601-1150 cc Motosikletler


  XL Beden Motosiklet Brandası   1151 cc ve Motosikletler

  Güvenli alışveriş imkanı sunan Motoplus İzmir sitesi üzerinden online motosiklet brandalarını ve diğer motosiklet aksesuarlarınızı temin edebilirsiniz.
  Konuyu Paylas.:
    facebook  twitter  google

  Seo4Smf Tags: Brandaları 
   

  Motorcuyuz | MTRCYZ Forum | MTRCYZ Sozluk | MTRCYZ Tv | MTRCYZ Reklam | Google | Motosiklet | Motosiklet | Motorsiklet | Motor

  Vargonen Cloud Sunucu Advert 468x60