Nisan 19, 2021, 08:48:36 ÖÖ
Vargonen Cloud Sunucu Vargonen Cloud Sunucu
Motosiklet Kilit Modelleri

Motosiklet Forum ,Motorcuyuz ,Motosiklet ,Motorsiklet ,Motor ,Motorcu ,Gezi ,Haber ,inceleme ,ikinci el/Motosiklet Kilit Modelleri => Motosikletler bulunduğu yerden kaldırılıp kolaylıkla taşınabildiğinden dolayı hırsızlık olaylarıyla sıklıkla karşılaşmaktayız.

Gönderen Konu: Motosiklet Kilit Modelleri  (Okunma sayısı 1201 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

0-100 cc
*

       Uye No : 6242
       İleti: 12
 •        Nereden: İstanbul
 • Motopuan: 0
  Çevrimdışı
  Motosiklet Kilit Modelleri
  « : Haziran 20, 2017, 11:22:07 ÖÖ »
  Motosikletler bulunduğu yerden kaldırılıp kolaylıkla taşınabildiğinden dolayı hırsızlık olaylarıyla sıklıkla karşılaşmaktayız. Motosikletinizin güvenliğini sağlamak amacıyla motosiklet kilitlerini kesinlikle kullanmalısınız. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen motosiklet kilitleriyle motosikletinizi hırsızlara karşı tam korumuş olacaksınız. Kapalı park veya bir garaja sahip olsanız bile sizin kendi tedbirinizi almanız gerekiyor. Aksi takdirde kötü bir sürprizle karşılaşabilirsiniz. Kaliteli bir motosiklet kilidiyle motosikletiniz park halindeyken güvende olacaktır.

  Motosiklet kilitleri; alarmlı disk kilitler, disk kilitler, zincir kilitler, çanta ve kask kilitleri olarak ayrılmış olup farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Motosiklet kilitleri üretimleri sırasında kullanılan malzemeye, kullanım alanlarına ve güvenlik seviyesine göre farklılıklar göstermektedir. Motosiklet kilidi üretimi yapan Abus Kilit ve Oxford Kilit motosiklet sürücüleri tarafından tavsiye edilen kilit markalarıdır. Motosikletinizin çalınma riskinin yüksek olduğunu düşünüyorsanız iki çeşit kilit kullanmanızı öneriyoruz. Mesela alarmlı disk kilidin yanı sıra zincir kilitler ile yüksek koruma sağlayabilirsiniz.
   
  Disk kilitler

  Motosiklet tekerleğinin disk bölgesine takılarak tekerleğin dönmesini engellemektedir. Abus Disk kilit kullanımı yönünden de oldukça rahattır tek elle bile takılabilmektedir. Küçük bir yapıya sahip olduğundan dolayı kullanmadığınız zaman cebinizde dahi taşıyabilirsiniz. Çelik alaşımlı malzemeler kullanılarak üretilen disk kilitler 5mm, 10mm, 13mm ve 14mm çapında sürgülere sahip olmaktadır. Birçok disk kilidinde cıvata, kilit mekanizması ve gövde kısmında ekstra çelik alaşımı kullanılarak güvenlik seviyesi arttırılmaktadır. Motosiklet sürücüleri tarafından Abus disk kilidi yaygın olarak kullanılan kilit markasıdır.

  Alarmlı disk kilitler


  Motosiklet sürücüleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Abus alarmlı disk kilitin tercih edilmesinin sebebi normal alarmlar aküye bağlandığından dolayı sorun çıkarabilmektedir. Ancak alarmlı disk kilitlerin içinde bulunan mekanizma sayesinde aküye bağlanmasına gerek yoktur. Alarmlı disk kilidin bataryası zayıfladığı zaman üzerindeki led ışıklar ile motosiklet sürücüsünü uyarmaktadır. Güvenlik seviyesi yüksek olan alarmlı disk kilitler 3D konumlandırma teknolojisi ile küçük bir kıpırdamayı bile algılar ve sinyal vermeye başlar. Normal disk kilitler gibi küçük ve şık bir tasarıma sahip olan alarmlı disk kilitler motosiklet sürücüleri tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Motosiklet sürücülerinin tavsiye ettiği Abus alarmlı disk kilitlerini sitemizden inceleyebilirsiniz.

  Zincir kilitler

  Motosiklet kilitleri arasında en yaygın olarak kullanılan kilit çeşididir. Kapalı otopark veya garaja sahip olmayan sürücülerimizin disk kilitleri ile abus zincir kilitleri bir arada kullanabileceğine değinmiştik. Dışarıda bırakacağınız motosikletinizi ışık alan ve yere tamamen sabitlenmiş noktalara park etmemiz gerekir. Motosikletinizi park edeceğiniz yeri belirledikten sonra alacağınız yeterli uzunluk ve kalınlıkta zincir kilidinizi alabilirsiniz.  Zincir kilit çeşitlerinin çoğu kesilmeye, bükülmeye ve çekilmelere karşı yüksek koruma sağlarken zincirin motosikletinize zarar vermemesi için dış kısmı kumaş ile kaplamalıdır. 

  Çanta ve Kask Kilitleri

  Motosikletimizin çalınma ihtimalinin yanı sıra ekipmanlarımızda hırsızlara karşı korunmalıdır. Motosiklet ekipmanlarımız olan çanta ve kaskımızı her zaman yanımızda taşımamız mümkün değildir. Çanta ve kaskımızı sabitleyecek olan kilitleri en kısa sürede temin etmeliyiz. Abus kilitler, kask kilitleri ve çanta kilitlerinin de üretimlerini gerçekleştirmektedir. Şifreli kilitleme sistemine sahip olan kask kilitleri ve çanta kilitleri motosiklet aksesuarlarınızı tam anlamıyla korumaktadır. Kolay kullanımı ve güvenliği ile motosiklet sürücüleri tarafından rahatlıkla kullanılan çanta kilitleri ve kask kilitlerini Motoplus İzmir |Motosiklet Aksesuarları sitesi üzerinden inceleyebilir, İndirimli motosiklet kilidi fiyatlarından ve taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

  Motoplus İzmir – Motosiklet Aksesuarları Güvenli sürüşler diler…
  Konuyu Paylas.:
    facebook  twitter  google

  Seo4Smf Tags: kilit Modelleri 
   

  Motorcuyuz | MTRCYZ Forum | MTRCYZ Sozluk | MTRCYZ Tv | MTRCYZ Reklam | Google | Motosiklet | Motosiklet | Motorsiklet | Motor

  Vargonen Cloud Sunucu Advert 468x60