Mart 05, 2021, 07:14:55 ÖÖ
Vargonen Cloud Sunucu Vargonen Cloud Sunucu
Kilit Seçimi ve Abus Kilit Önerileri

Motosiklet Forum ,Motorcuyuz ,Motosiklet ,Motorsiklet ,Motor ,Motorcu ,Gezi ,Haber ,inceleme ,ikinci el/Kilit Seçimi ve Abus Kilit Önerileri => Kilit seçiminde bulunduğumuz ülkedeki hırsızlık oranının(riskimizin), motosikletimizi bıraktığımız yerin önemi büyük. Hırsızlar

Gönderen Konu: Kilit Seçimi ve Abus Kilit Önerileri  (Okunma sayısı 941 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Full Member
***

       Uye No : 6211
       Cinsiyet: Bay
       İleti: 100
 •        Kan Grubu: 0 Rh+
 •        Motosiklet: honda cbr 600
 •        Nereden: istanbul
 • Motopuan: 1
  Çevrimdışı
  Kilit Seçimi ve Abus Kilit Önerileri
  « : Temmuz 06, 2017, 03:44:35 ÖS »
  Kilit seçiminde bulunduğumuz ülkedeki hırsızlık oranının(riskimizin), motosikletimizi bıraktığımız yerin önemi büyük. Hırsızlar günümüzde internetten resmi olarak satılan kilit açma aparatlarını alarak veya tekniklerini internetten öğrenerek basit veya kaliteli olduğunu düşündüğümüz kilitleri çok kısa sürede açabiliyorlar. Bazı kilitler ise plastik tükenmez kalem kullanılarak dahi açılabiliyor. Günümüzde karşımıza çıkan çalınma olaylarında kilitlenmiş motosikletlerin de çalındığını malesef biliyoruz. Bu noktada, kullanılan kilidin kalitesi ön plana çıkıyor. Uygun fiyatlarla aldığımız kilitler aslında çoğunlukla bisikletler için üretilen kilitler. Almış olduğunuz kilidin ne kadar kaliteli olduğunu internetten mutlaka araştırın. Kilitlerin, hırsızların yanında veya cebinde taşıyamayacağı kadar büyük ve karmaşık aletlerle açılabilmesi çok önemli. Bildiğimiz 0'dan 25'e kadar olan güvenlik seviyeleri Abus Kilit markasının standartları arasındadır.

  Kilit seçerken, motosikletinizin değerini mutlaka düşünün. Avrupa'daki kasko şirketleri, motosikletinizin kullandığı kilit standardına göre özel indirimler sağlayabiliyor. Kullandığınız kilit hırsızları caydırıp daha kalitesiz kilit kullanan motosiklete yönelmesini sağlıyor. Motosiklet kilitlerinizin gerçekten kaliteli ve motosiklet kilidi olduğundan emin olun.

  Motosikletinizi geçici olarak yemek yediğiniz yerin yakınında veya arkadaşınıza gittiğinizde dışarıda bırakıyorsanız, mutlaka kalabalık yerlerde bırakın. Bu hırsızlık ihtimalini azaltacaktır.
  Mümkünse, Motosikletinizi arkadaşınızın motosikletine bağlayın. Evinizin önünde motosikletinizi sabit yerlere bağlamaya çalışın, kilitlediğiniz demir aslında çok kolay kesilebilen bir demir olabilir. Elektrik direği veya Kilit Zemin sabitleme aparatları işinizi kolaylaştıracaktır.
  Alarmlı kilit seçerken, alarm sesinin el ile kapatılarak susturulamamasından emin olun. Ucuz alarmlı kilitler su geçirdiği için hırsızlar su ile alarmı etkisiz hale getirerek motosikleti araçlarına yükleyebiliyorlar. Alarmlı kilitlerin ses şiddeti yüksek olmalıdır. Motosikletinizi alarmlı disk kilit ile kilitlerken kilidi en küçük harakette düşecek şekilde, kilidi yukarıya çevirerek sabitleyin.
  Ucuz motosiklet kilitlerinin bir çekiç darbesi ile, hatta yere vurulduğunda bile paramparça olabildiğini unutmayın.

  Kaynak : http://www.motoplus.com.tr/yazi/23/Kilit-Secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler
  Konuyu Paylas.:
    facebook  twitter  google
  Motosiklet Aksesuarları Mağazası

  Seo4Smf Tags: seçimi kilit Önerileri ABUS 
   

  Motorcuyuz | MTRCYZ Forum | MTRCYZ Sozluk | MTRCYZ Tv | MTRCYZ Reklam | Google | Motosiklet | Motosiklet | Motorsiklet | Motor

  Vargonen Cloud Sunucu Advert 468x60