Ocak 22, 2021, 03:59:12 ÖS
Vargonen Cloud Sunucu Vargonen Cloud Sunucu
Motosiklet Başlangıç Rehberi - Motosiklet Aksesuarları Seçimi

Motosiklet Forum ,Motorcuyuz ,Motosiklet ,Motorsiklet ,Motor ,Motorcu ,Gezi ,Haber ,inceleme ,ikinci el/Motosiklet Başlangıç Rehberi - Motosiklet Aksesuarları Seçimi =>  Motosiklet Başlangıç Rehberi - Motosiklet Aksesuarları Seçimi Motosiklete başlangıç rehberine motosiklet aksesuarları seçimiyle tam gaz

Gönderen Konu: Motosiklet Başlangıç Rehberi - Motosiklet Aksesuarları Seçimi  (Okunma sayısı 914 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Full Member
***

       Uye No : 6211
       Cinsiyet: Bay
       İleti: 100
 •        Kan Grubu: 0 Rh+
 •        Motosiklet: honda cbr 600
 •        Nereden: istanbul
 • Motopuan: 1
  Çevrimdışı
   Motosiklet Başlangıç Rehberi - Motosiklet Aksesuarları Seçimi Motosiklete başlangıç rehberine motosiklet aksesuarları seçimiyle tam gaz devam ediyoruz ☺ Neredeydik ki nereye gidiyoruz ki diyenleri ‘Motosiklet Başlangıç Rehberi’ olan ilk yazımıza davet ediyorum. Biz şimdi yolumuza bakalım. Motosiklete yeni başladınız ancak hangi motosiklet aksesuarlarını almanız gerekiyor? Tabi ki motosiklete dair her şeyi alacak halimiz yok. Temel düzeyde güvenliğimizi sağlayacak, alışma sürecinde sizi ve motosikletinizi koruyacak motosiklet aksesuarlarını almanız şu anlık sizin için yeterli olacaktır. İlk aşamada ayırdığınız kısıtlı bütçeyle tüm aksesuarları almaktansa temel motosiklet aksesuarlarını en iyisinden almak akıllıca olacaktır.

  Başlangıçta Hangi Motosiklet Aksesuarları Alınmalıdır?
  Sizin için;


  Başlangıçta biraz düşüp kalkacaksınız ☺ Bir aşamadan sonra bu düşüşler sizi hırslandırıyor ve keyif veriyorsa tamam sizde bu tutkuya ortak olmaya başlıyorsunuz demektir. Her düşüşünüzde ciddi bir şekilde yaralanmamanız için sizi temel anlamda koruyacak olan motosiklet aksesuarlarına geçelim o zaman;

  Kask, her zaman listenin ilk sırasında tahtını koruyan motosiklet aksesuarıdır. Motorcunun asla taviz vermemesi gereken ve kasksız 100 metre dahi gitmemesi gerektiğini bilmesi gereken bir noktadır. İlk motosiklet kullanım deneyiminde müthiş hız yapmayacağımız için orta düzeyde bir motosiklet kaskı alabilirsiniz. Şehir içi trafiğinde olabilecek küçük kazalarda ve düşük hızlı sürüşlerde yaşadığınız düşmelerde başınızı koruyacak düzeyde bir kask alabilirsiniz. Kaskın içyapısı, dış kabuğu, üretim malzemesi ve markası olmak üzere birçok faktöre dikkat etmeniz gerekecek. Kask markalarına bakacak olursak da Bell, Caberg, Venom ve Ufo kask markalarından seçim yapabilirsiniz. Kask için size detaylı bir yazı yolda geliyor takipte kalın ☺

  Motosiklet montu, kurtarıcı bir diğer motosiklet aksesuarımız oluyor. Motosiklet montunda bir kere iyi seçim yaptınız mı uzun süre kafanızın rahat olacağını söyleyebilirim. Motosiklet montunuzu alırken bir yazlık bir de kışlık almanız gereklidir. Aldığınız montun dirsek, omuz ve sırt korumasının olmasına dikkat etmelisiniz.

  Motosiklet pantolonu, olası bir kaza anında üzerinize düşebilecek motosikletten sizi koruyacaktır. Bacak ve bel bölgenizi korumanız için motosiklet pantolonun korumalıklarının olmasına dikkat etmelisiniz. Motosiklet pantolonunu sürekli olarak giyip çıkartamayacağımız için korumasının yanı sıra şık ve günlük hayata uyum sağlar olmasına dikkat etmelisiniz.

  Motosiklet eldiveni, el ve bileklerimizi dış etkenlere karşı tam olarak muhafaza eder. İlk aşamada dengede durmakta zorluk yaşadığımız için refleks olarak ellerimizi bir yerlere vurabiliriz. Ayrıca olası bir düşme anında eller otomatik olarak koruma içgüdüsüyle yere sabitlenecektir. Bu yüzden sizi sürtünme ve hafif yaralanmalara karşı korumak için bir motosiklet eldiveni almanızda fayda var. İlk aşama için yüksek fiyatlı bir eldiven almanıza gerek yok.

  Korumalıklar, ilk sürüşlerde ekstra yardımcı olacak motosiklet aksesuarıdır. Vücudun kritik bölgelerine zırh görevini üstlenen motosiklet korumalıkları düşüp kalktığınızda zarar görmenizi engelleyecektir. İlk başlayanların motosiklet dizlik ve motosiklet dirseklik almasını tavsiye ediyoruz.

  Motosikletiniz için;  Şimdi sıra motosikleti konforlu kullanabilmemiz ve korumamız için gerekli olan motosiklet aksesuarlarını belirlemeye geldi.

  Motosikletinizi vücut ölçülerinize göre kullanabilmeniz ve sürüş pozisyonunu iyileştirmeniz için gidon yükseltme aparatlarına ihtiyacınız olacaktır.

  Motosiklet sürüş kontrolünüzü arttırmak ve arka görüşüne hakim olmanız için ayna uzatma aparatlarına göz atabilirsiniz. Sürüş esnasında yola odaklanmanız için aynalar bir hayli işinize yarayacaktır.

  Siz düşüp kalkarken haliyle motosikletiniz de kritik aksamları zarar görebilir. Motosikletin düşmesinden dolayı motorun zarar görmemesi için motor koruma demirlerini kullanabilirsiniz.

  Motosiklet sürüşüne daha yeni yeni başladığınız için gaz verirken elciği istemsizce sıkabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için Scottoiler el gazını kullanabilirsiniz. Gaz elciğinin üzerine takılabilen Scottoiler el gazı motosiklet kullanırken bileğinizin yorulmasını engeller.

  Sizin ve motosikletinizin güvenliğini sağlayacak motosiklet aksesuarları ile güvenle yolculuk edebilirsiniz. Motoplus – Motosiklet Aksesuarları Firması keyifli ve güvenli sürüşler diler.

  Kaynak: http://www.motoplus.com.tr/yazi/128/Motosiklet-Baslangic-Rehberi-Motosiklet-Aksesuarlari-Secimi
  Konuyu Paylas.:
    facebook  twitter  google
  Motosiklet Aksesuarları Mağazası

  Seo4Smf Tags: Rehberi seçimi aksesuarları Başlangıç 
   

  Motorcuyuz | MTRCYZ Forum | MTRCYZ Sozluk | MTRCYZ Tv | MTRCYZ Reklam | Google | Motosiklet | Motosiklet | Motorsiklet | Motor

  Vargonen Cloud Sunucu Advert 468x60