Haziran 02, 2020, 06:21:15 ÖS
Vargonen Cloud Sunucu Advert 468x60
Motosiklet Brandaları

Motosiklet Forum ,Motorcuyuz ,Motosiklet ,Motorsiklet ,Motor ,Motorcu ,Gezi ,Haber ,inceleme ,ikinci el/Motosiklet Brandaları => Motosikleti koruma altına almak birçok açıdan önem teşkil eden bir durumdur. Bu konuda motosikleti dış etkenlerden korumanın önemli

Gönderen Konu: Motosiklet Brandaları  (Okunma sayısı 856 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Full Member
***

       Uye No : 6211
       Cinsiyet: Bay
       İleti: 100
 •        Kan Grubu: 0 Rh+
 •        Motosiklet: honda cbr 600
 •        Nereden: istanbul
 • Motopuan: 1
  Çevrimdışı
  Motosiklet Brandaları
  « : Ağustos 30, 2016, 01:50:28 ÖS »
  Motosikleti koruma altına almak birçok açıdan önem teşkil eden bir durumdur. Bu konuda motosikleti dış etkenlerden korumanın önemli yollarından bir tanesi de motosiklet brandası kullanmaktır. Motosiklet brandası motosikletleri yağmur, toz, çamur, aşırı sıcak ve aşırı soğuk, çizilme ve hırsızlık gibi olumsuzluklara karşı korumaktadır. Farklı özellikler ve niteliklerde üretilen birçok motosiklet branda çeşidi bulunmaktadır.

  Motosiklet brandaları, motosikletlerin daha uzun süre temiz kalmasını ve dış çevresel etkenlere karşı korunmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı branda kullanılması motosikletinde kullanım ömründe pozitif bir etkiye sahiptir. Özellikle uzun süre motosiklet kullanmayacak olan kişilerin bu süre zarfı içerisinde motosikletlerini kesinlikle branda ile muhafaza etmeleri gerekmektedir. Çünkü branda kullanımı hem kirlenmelere ve çizilmelere karşı hem de motosikletinizin deforme olmasına karşı koruma sağlayacaktır.

  Motosikletlerin en hassas ve dikkat çekici noktalarından birisi hiç şüphesiz boyalarıdır. Özellikle hava koşullarının olumsuz etkileri sonucu boyanın yıpranması ve aşınmaya uğraması muhtemel bir durumdur. Motosiklet yüzeyinde meydana gelen bu deformeler zamanla motosikletin gövdesinde ve mekaniğinde de sorunlara yol açabilmektedir. Bu ve buna benzer diğer sorunların önüne geçme noktasında, koruyucu motosiklet aksesuarları arasında yer alan branda kullanılmasının olumlu katkısı olmaktadır. Bu bağlamda dikişsiz veya özel kaynak yöntemleriyle ek yerlerinden birleştirilen motosiklet brandaları, motosikletinizi yağmurun ve nemin etkisinden korumaktadır.

  Motosiklet brandası alırken ilk dikkat etmeniz gereken nokta su geçirmez özelliğine sahip olması olacaktır. Bazı brandalar dikişli bazıları ise dikişsiz olarak üretilmektedir. Dikişsiz brandalar su geçirmezlik konusunda daha iyidir. Ayrıca tercih edeceğiniz motosiklet brandasının ısıya karşı dayanıklı olması da önemli bir durumdur. Hem güneş ışınlarına maruz kaldığında zarar görmesi engellenir hem de egzozun ısısına maruz kaldığında zarar görmez. Bu bakımdan 200 derece civarlarındaki ısıya kadar dayanıklı malzemeden üretilen, yanmaz özelliği olan brandaları tercih etmeniz faydalı olacaktır. Eğer motosiklet brandasını uzun süre boyunca motosikletinizin üzerinde bırakacaksanız, nefes alabilme özelliği olan malzemeden üretilmiş brandaları tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

  Motosiklet brandası alırken bir başka dikkat etmeniz gereken noktada, brandanın motosiklet bedenine uygun olmasıdır. Motosiklet brandaları motosiklet boyutlarına uygun ölçülerde üretilmektedir. Motosikletinize küçük gelebilecek bir branda alırsanız motosikletinizi tam örtemezseniz. Tam tersi büyük bir branda alırsanız bu seferde branda rüzgarında etkisiyle motosikletinizin üzerinde kabarır ve açılabilir. Bundan dolayı motosikletinizin ölçülerine uygun bir branda tercih etmelisiniz. Alacağınız brandanın motosikletiniz üzerine daha iyi oturması adına bazı brandaların alt kısmında kayış bulunmaktadır. Yine bunlarda işinizi kolaylaştıracak modellerdir.

  Kaynak: http://www.motoplus.com.tr/yazi/94/Motosiklet-Brandalari
  Konuyu Paylas.:
    facebook  twitter  google
  Motosiklet Aksesuarları Mağazası

  Seo4Smf Tags: MOTOSİKLET Brandaları 
   

  Motorcuyuz | MTRCYZ Forum | MTRCYZ Sozluk | MTRCYZ Tv | MTRCYZ Reklam | Google | Motosiklet | Motosiklet | Motorsiklet | Motor

  Vargonen Cloud Sunucu Advert 468x60