Haziran 07, 2020, 09:50:15 ÖÖ
Vargonen Cloud Sunucu Advert 468x60
Motosiklet Koruma Demirinin Önemi

Motosiklet Forum ,Motorcuyuz ,Motosiklet ,Motorsiklet ,Motor ,Motorcu ,Gezi ,Haber ,inceleme ,ikinci el/Motosiklet Koruma Demirinin Önemi => Ufak çaplı motosiklet kazaları günümüzde sık sık karşılaşılan bir durum olmuştur. Bir yere çarpma, başka bir aracın motosiklete

Gönderen Konu: Motosiklet Koruma Demirinin Önemi  (Okunma sayısı 905 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Full Member
***

       Uye No : 6211
       Cinsiyet: Bay
       İleti: 100
 •        Kan Grubu: 0 Rh+
 •        Motosiklet: honda cbr 600
 •        Nereden: istanbul
 • Motopuan: 1
  Çevrimdışı
  Motosiklet Koruma Demirinin Önemi
  « : Ocak 12, 2017, 03:19:06 ÖS »
  Ufak çaplı motosiklet kazaları günümüzde sık sık karşılaşılan bir durum olmuştur. Bir yere çarpma, başka bir aracın motosiklete çarpması ya da motosikletin yere devrilmesi gibi kazalar yaşanabilmektedir. Elbette ki ümidimiz hiç kimsenin kaza yaşamamasıdır. Maddi zarara yol açan motosiklet kazalarına karşı, motosiklet sürücülerinin alabilecekleri bazı önlemler bulunmaktadır. Bu önlemlerden biri de motosiklet aksesuarları içerisinde yer alan motosiklet koruma demiri kullanmaktır.  Motosiklet koruma demiri, motosikleti dış darbelerden korumak için şasiden destek alan sağlam bir korumadır. Bir kaza anında ya da motosikletin devrilmesi gibi durumlarda motosikletlerdeki koruma demiri oldukça fayda sağlayan motosiklet aksesuarlarındandır. Motosiklet koruma demiri darbeyi azaltıcı etkisi sayesinde motor ve diğer akşamların alabilecekleri büyük zararları önlemektedir. Motosiklet koruma demiri; ön çamurluk, ön farlar, sinyaller, yan grenajlar, gidon, menet ve elcikler, motor bloğu ve egzozun büyük bir bölümü ve benzeri alanları sağlam bir şekilde korumaktadır. Motosikletin genel anlamda korumasını sağlayan motosiklet koruma demirlerinin ortalama olarak boru çapları 22mm ya da 27mm civarındadır.

  Motosiklet koruma demiri süper suport motosikletler haricinde hemen hemen tüm motosikletlere takılabilmektedir. Özellikle gezi, tur motosikleti kullananların sıkça tercih ettiği bir koruma aparatıdır. Motosiklet kullanmaya yeni başlayan sürücüler için de oldukça önem taşıyan motosiklet koruma demirleri, belli bir bütçe ayrılarak alınan motosikletin korunmasını sağlamaktadır. Motosikletin yana devrilmesi gibi durumlarda önemi ve ciddiyeti oldukça hissedilen motosiklet koruma demirleri farklı markalar tarafından ya standart ölçülerde ya da motosiklet modellerine göre farklı olarak üretilmektedir. Elbette standart ölçülerde bir motosiklet koruma demiri tercih etmek yerine kullanılmakta olan motosikletin kendi yapısına uygun bir koruma demiri alınması gerekmektedir. Sw-Motech motosiklet aksesuarları markası bu konuda oldukça başarılıdır ve kendini kanıtlamıştır. Motosiklet koruma demiri üretiminde motosiklet marka ve modellerine göre ayrı ve özel olarak üretimler yapmaktadır. Sw-Motech motosiklet aksesuarları markası BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, KTM, Suziki, Yamaha ve benzeri motosiklet markalarının modellerine uygun motosiklet koruma demirleri üretmektedir. Hem sağlam ve kaliteli hem de motora uygun motosiklet koruma demiri üreten Sw-Motech markası motosiklet sürücüleri tarafından sıkça tercih edilmektedir.

  Motosiklet sürücüleri arasında motosiklet koruma demirinin kullanılmasının gerekli olup, olmadığı konusunda genelde bir konuşma, fikir alışverişi olmaktadır. Bu konuda tecrübeli olan motosiklet sürücüleri ise motosiklet koruma demirinin ne kadar önemli olduğunun bilincindedir. Hem can hem de mal güvenliğini sağlayan motosiklet koruma demirlerine, bir süs aksesuarı ya da motorun görüntüsünü bozan bir fazlalık gözüyle bakılmamalıdır. Çünkü motosiklet koruma demirleri sürücülerin önce güvenliğini, sonrasında motosikletin maddi hasar düzeyini minimum seviyeye indiren önemli parçalardan biridir. Bu doğrultuda her motosiklet sürücüsünün kendi motosikletine uygun olacak, kaliteli ve sağlam bir motosiklet koruma demirine sahip olması gerekmektedir. Tüm motosiklet sürücülerine kazasız ve konforlu sürüşler diliyoruz.

  Kaynak: http://www.motoplus.com.tr/yazi/106/Motosiklet-Koruma-Demiri
  « Son Düzenleme: Ocak 12, 2017, 03:21:14 ÖS Gönderen: MotoPlus1 »
  Konuyu Paylas.:
    facebook  twitter  google
  Motosiklet Aksesuarları Mağazası

  Seo4Smf Tags: MOTOSİKLET Önemi Koruma Demirinin 
   

  Motorcuyuz | MTRCYZ Forum | MTRCYZ Sozluk | MTRCYZ Tv | MTRCYZ Reklam | Google | Motosiklet | Motosiklet | Motorsiklet | Motor

  Vargonen Cloud Sunucu Advert 468x60